Na stanie

SYNGONIUM MILK CONFETTI MINI (don 9cm)

39,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Syngonium Milk Confetti- unikatowa odmiana dla znawców roślin kolekcjonerskich.

 

 

Uwaga: zdjęcia przedstawiają przykładowe sadzonki w doniczkach 9 cm.

 

 

Większa roślina odmiany Syngonium Milk Confetti  dostępna jest pod tym linkiem (klik)

 

Ta niezwykle rzadka oszałamiająca roślina obu Ameryk, to nie lada gratka dla każdego kolekcjonera roślin egzotycznych. Wniesie do twojego domu przyjemny klimat dżungli lasów deszczowych.

Jej duże, intensywnie zielone liście wyróżniają się nie tylko nietypowym na jak syngonium kształtem, ale również kolorami jakie posiada, strzałkowe jasno-zielone  liście przebarwiane dodatkowymi kolorami różowym i ciemno zielonym w kształcie nieregularnych plamek.

Pomimo kolekcjonerskiego charakteru – Syngonium Milk Confetti jest rośliną łatwą w uprawie, dzięki czemu nadaje się nie tylko do domowej kolekcji, ale także idealnie sprawdzi się na prezent. Jej urzekające, wielobarwne liście trafią do niejednego serca!

 

ŚWIATŁO: stanowisko od jasnego o rozproszonym świetle do nawet półcienistego. Im bardziej wybarwiona odmiana – tym więcej światła będzie potrzebować. Idealnym stanowiskiem jest ekspozycja wschodnia. Przy bardziej nasłonecznionych ekspozycjach należy odsunąć roślinę od okna  i zapewnić filtrowanie promieni słonecznych.

 

TEMPERATURA: pomimo zimowego wyglądu preferuje ciepłe środowisko, od minimum 18°C wzwyż. Źle znosi przeciągi oraz gwałtowne i spadki temperatur.

 

PODŁOŻE: podłoże powinno być zasobne, ale lekkie i przepuszczalne. Idealnie sprawdzi się mieszanina ziemi uniwersalnej z torfem, rozluźniona perlitem i włóknem kokosowym. MIESZANKA DO SYNGONIUM (klik) sprawdzi się idealnie.

Od wiosny do jesieni zasilamy raz na dwa tygodnie nawozimy biohumusem BIOHUMUS UNIWERSALNY (klik) lub  nawozem do zielonych roślin zielonych ASTVIT (klik)

 

 PODLEWANIE: podlewamy umiarkowanie, miękką odstaną wodą, dopiero, gdy wierzchnia warstwa gleby przeschnie.

Jak każda roślina egzotyczna ceni wysoką wilgotność powietrza, dlatego najlepiej ustawić ją w pobliżu nawilżacza lub na tacy wypełnionej kamieniami i wodą. Zamiast przecierania liści woli wystawianie na deszcz lub płukanie pod prysznicem (uważając, aby nie zalać podłoża wodą)

 

SYNGONIUM MILK CONFETTI w doniczce produkcyjnej o średnicy 9 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczka ok 15-20 cm.

 

Waga 1 kg
OPCJA :

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 9 cm

Mogą Ci się spodobać