Na stanie

TRAWA PAMPASOWA Cortaderia selloana (don 19cm)

69,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pampasowa królowa ogrodów w dużej donicy, posiada największe kwiatostany wśród traw ozdobnych.

 

UWAGA: Liście trawy są profesjonalnie przycięte, roślina zahartowana, gotowa do sadzenia w gruncie.

 

Pochodząca z stepów Południowej Ameryki trawa pampasowa (łac. Cortaderia selloana), jest niezwykle dekoracyjna podczas kwitnienia. Trawa ozdobna 'Evita’ jest szlachetną odmianą trawy pampaswej, wytwarza „fontannę”  gęstych liści rozkładających się delikatnie na boki, a jej pióropusze osiągają  w trakcie zakwitania do 200 cm wysokości.

 

Trawy ozdobne zakwitają przeważnie w okresie od sierpnia do października wytwarzając grube puszyste kwiatostany w ciekawym kremowym kolorze. Trawa pampasowa dobrze znosi polskie warunki klimatyczne, jedynie w pierwszym roku należy jej podstawę zabezpieczyć korą lub flizeliną w okresie zimy.

 

Trawa pampasowa Evita prezentuje się godnie w każdym słonecznym zakątku ogrodu oraz w barwnych kompozycjach z innymi ciekawymi roślinami. Jesienią przyozdabia ogród w duże puszyste kwiatostany. Ze względu na to, że lubi podłoże dosyć wilgotne, można ja umieszczać nad brzegiem oczka wodnego lub stawu. Cechą charakterystyczna dla tej odmiany są bardzo trwałe kwiatostany, utrzymujące się na roślinie aż do wiosny.

 

Gdzie sadzić trawy pampasowe?

 

Uwielbia stanowiska słoneczne z żyzną glebą. W okresie zimowym należy ja zabezpieczyć przed nadmiarem stojącej wody. Okres późnej jesieni to czas kiedy dobrze jest związać kępę trawy pampasowej na wysokości ok 1 metra, aby nadmiar wody nie dostawał się do wnętrza rozety liściowej.

 

W ogrodach powinna być sadzona w miejscach dobrze widocznych, pojedynczo lub w grupach, jest efektownym akcentem ogrodu stanowiąc tło dla mniejszych roślin.

 

Jak obcinać trawy pampasowe?:

 

Pampasowe trawy ozdobne możesz przycinać  wczesną wiosną….pamiętaj że zimą duże kępy traw pampasowych też są dekoracją i ostoją dla drobnych zwierząt! Dodatkowo gruba kępa trawy związana w połowie sznurem stanowi zabezpieczenie przed dostaniem się wody do środka rozety liściowej i jest dodatkową warstwą izolacji w okresie zimy.

 

Do nawożenia traw wczesną wiosną zalecamy naturalny nawóz długo działający …aż 90 dni ORGANIC PERU VEGETA GUANO.

 

SADZONKA W DUŻEJ DONICZCE O ŚREDNICY 19 CM

 

Do upraw używamy wyłącznie naturalnych nawozów ORGANIC PERU.

Do ochrony roślin używamy NATURALNYCH MIKROORGANIZMÓW

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA. KLIKNIJ TUTAJ.

Waga 4 kg
KOLOR

ZIELONY Z DUŻYMI JASNYMI KŁOSAMI

Mogą Ci się spodobać