W produkcji

TRZYKROTKA 'Purple Heart’ Tradescantia Pallida (don 12cm)

29,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

 

Fioletowa trzykrotka o niezwykłej purpurowej barwie liści do domu i do ogrodu.

Zobacz inne odmiany trzykrotek w naszym e-sklepie (klik)

Tradescantia pallida „Purple Heart”  – Ta łatwa w uprawie roślina domowa o niezwykłym i rzadko spotykanym ubarwieniu w odcieniach purpury, jest również wykorzystywana jako dość trwała roślina okrywowa w ogrodzie. Posiada wąskie, spiczaste fioletowe liście ułożone naprzemiennie wzdłuż grubych segmentowych łodyg zielnych. Liście pokryte są miękkimi, jasnymi włoskami, a ich podstawy tworzą otoczkę wokół łodyg. Fioletowo-różowe kwiaty o trzech płatkach z żółtymi pręcikami pojawiają się wśród liści w pobliżu wierzchołków pędów głównie latem.
Łodygi trzykrotki purpurowej są nieco kruche i łatwo się łamią ale roślina szybko rośnie i szybko zakrywa uszkodzenia, a uszczykiwanie lub przycinanie pędów wręcz służy roślinie, która dzięki takim zabiegom ładnie się zagęszcza i tworzy zwarty pokrój. Pędy osiągają długość do 40 cm, przewieszając się z doniczki.
Nazwa gatunku pallida pochodzi z łaciny słowo „pallidus” oznacza „blady” w odniesieniu do bladych kwiatów tego gatunku w porównaniu do innych Tradescantia.
Ta atrakcyjna i nietypowo ubarwiona roślina jest szeroko wykorzystywana w kompozycjach, gdyż stanowi doskonałe tło dla innych roślin. Swą niezwykła urodą Tradescantia pallida „Purple Heart” ozdobi zarówno wnętrza naszych mieszkań jak i balkony czy tarasy w lecie. Na rabatach trzykrotka purpurowa może być wykorzystywana jako roślina okrywowa, jednak w naszym klimacie będzie rośliną jednoroczną.

 

Jak uprawiać fioletowe trzykrotki Tradescantia Pallida 'Purple Heart’ ?

Roślina dobrze rośnie w domu na każdych stanowiskach.

ŚWIATŁO: dobrze znosi bezpośrednie nasłonecznienie oraz półcień. Włoski pokrywające liście trzykrotki 'Purple Heart’ skutecznie chronią ją przed poparzeniami słonecznymi.

PODLEWANIE: mięsiste liście potrafią zmagazynować wodę, dlatego trzykrotki nie należy podlewać zbyt intensywnie. Najlepiej poczekać aż górna warstwa gleby przeschnie. Podlewanie najlepiej wykonać bezpośrednio do doniczki lub od dołu, stawiając doniczkę na podstawce z wodą. Taki sposób podlewania zapobiega chorobom grzybowym oraz

NAWOŻENIE: od marca do października nawozimy co 2 tygodnie naturalnymi nawozami ASTVIT (klik)

Do jej uprawy idealne będzie PODŁOŻE UNIWERSALNE DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik)

 

Tradescantia Pallida 'Purple Heart’ w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 11 cm. 

Waga 1 kg
KOLOR:

Fioletowy

Mogą Ci się spodobać