Nowość
Na stanie

TRZYKROTKA TRICOLOR Tradescantia fluminensis (dom 12cm)

34,90 

Na stanie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Trzykrotka Tricolor – trójkolorowa piękność tworząca kaskady

 

 

Tradescantia fluminensis Tricolor to wieloletnia odmiana zielna z rodziny komelinowatych. Trzykrotka Tricolor jest zazwyczaj uprawiana ze względu na atrakcyjne, lancetowate liście, których barwy przeplatają się w odcieniach zieleni, bieli i różu, z fioletowym zabarwieniem na spodniej stronie liści. Delikatne białe kwiaty są małe, 3-płatkowe i nie stanowią szczególnej ozdoby na tle kolorowych liści.

 

Trzykrotki są wysoko cenione jako rośliny ozdobne. Uprawiane na całym świecie, zostały szeroko zadomowione, z wieloma hybrydami i odmianami. Tworzą wspaniałe, łatwe w utrzymaniu rośliny doniczkowe o atrakcyjnym, gęstym, przewieszającym się pokroju, który najlepiej prezentuje się w wiszących pojemnikach. Rosną szybko dorastając do ok 30 cm wysokości, natomiast zwisające pędy mogą osiągać do 1 m długości.

 

 

Jak pielęgnować trzykrotki Tradescantia Tricolor?

 

Roślina dobrze rośnie w domowych warunkach.

 

ŚWIATŁO: dobrze znosi bezpośrednie nasłonecznienie oraz półcień. Włoski pokrywające liście trzykrotki Tricolor skutecznie chronią ją przed poparzeniami słonecznymi.

 

PODLEWANIE: mięsiste liście potrafią zmagazynować wodę, dlatego trzykrotki nie należy podlewać zbyt intensywnie. Najlepiej poczekać aż górna warstwa gleby przeschnie. Podlewanie najlepiej wykonać bezpośrednio do doniczki lub od dołu, stawiając doniczkę na podstawce z wodą. Taki sposób podlewania zapobiega chorobom grzybowym.

 

NAWOŻENIE: od marca do października nawozimy co 2 tygodnie naturalnymi nawozami ASTVIT (klik) lub BIOGARDENA (klik).

 

Do jej uprawy idealne będzie PODŁOŻE UNIWERSALNE DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik)

 

 

Tradescantia fluminensis Tricolor w doniczce o rozmiarze 13 cm

 

Waga0,5 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce o rozmiarze 13 cm.

Mogą Ci się spodobać