W produkcji

XANTHOSOMA LINDENII XL Skrzydło Anioła ⌀17

79,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Xanthosoma Lindenii znana jako Żółtosocza o liściach w kształcie skrzydeł Anioła.

 

Posiadamy też mniejszą sadzonkę Xanthosoma lindenii w bardzo atrakcyjnej cenie. Zobacz tutaj (klik)

 

Kolumbijska Xanthosoma lindenii czyli Żółtosocza należy do rodziny Areace, czyli do tej samej co setki odmian filodendronów. Z całą grupą filodendronów łączy ją łatwość uprawy i bardzo efektowne wybarwianie roślin w warunkach rozproszonego jasnego światła.

 

Komu zawdzięczamy jej piękną nazwę?

 

Egzotyczną nazwę Xantosomy Lindenii  zawdzięczamy tej osobie…Jean Jules Linden , belgijski botanik, odkrywca wielu odmian storczyków i biznesmen z XIX wieku.

 

Co wyróżnia ta piękną roślinę tropikalną ?

 

Bardzo charakterystyczne są dla niej jasne nerwy o barwie kości słoniowej, rozchodzą się delikatnie na boki liścia o ciemno zielonej barwie blaszki. Łodygi są dosyć długie i pokryte kutnerem sprawiającym wrażenie delikatnego mchu. Roślina jest dosyć łatwa w pielęgnacji i rozmnażaniu. Rozmnożenie Xanthosomy sprawdzi się późnym latem poprzez podział kłączy i rozdzielenie młodych roślin od rośliny matecznej.

W ciągu 3 lat może dorastać do metra wysokości. Wysokość docelowa w dobrych warunkach może sięgać nawet 2 metrów wysokości po 5-6 latach uprawy.

 

Czy Xanthosoma lindenii jest trudna w uprawie ?

 

ŚWIATŁO: jasne i rozproszone stanowisko gwarantuje prawidłowe wybarwianie się liści. Oznaką zbyt małej ilości światła będzie wyciąganie się łodyg i liści w stronę słońca.

 

TEMPERATURA:  16-28˚C to dobra temperatura do prawidłowego funkcjonowania rośliny. Im cieplej tym lepszy rozwój bryły korzeniowej. Zbyt niska temperatura może zahamować wzrost.

 

PODŁOŻE: żyzne i dobrze zdrenowane i przepuszczalne. Ziemię uniwersalną należy rozluźnić perlitem, wermikulitem lub chipsami kokosowymi.

W okresie wzrostu dobrze zasilać roślinę co tydzień rozcieńczonym nawozem do zielonych roślin bulwiastych, najlepiej sprawdzi się zasilanie raz w tygodniu organicznym nawozem Astvit (klik)

 

PODLEWANIE: dobrze jest utrzymywać stałą umiarkowaną wilgotność. Opadające liście dają znać, że roślina potrzebuje wody.  Wilgotność powietrza ok 60-70% daje lepsze efekty prawidłowego wzrostu. Można ja zraszać odstana wodą.

 

Duża Xanthosoma Lindenii w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 17 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  35-40 cm .

 

 

 

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 15 cm

Mogą Ci się spodobać