Na stanie

ZAMIOKULKAS CZARNA PERŁA Zamioculcas zamiifolia Raven (don 14cm)

79,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Zamioculcas Zamiifolia Raven – Czarna Perła w twoim domu!

Zamiokulkas domowy czarny Raven to trwała roślina doniczkowa o wyjątkowo dekoracyjnych, ciemnofioletowych liściach. Idealna do biura lub do dekoracji nowoczesnych wnętrz. Jest to odmiana popularnego zamiokulkasa zielonego. Liście są ciemne, błyszczące, owalne i lśniące, co nadaje roślinie ponadczasowy wygląd. Kwitnienie zamiokulkasa czarnego Raven jest rzadkie i występuje głównie w naturze, a główną atrakcją są jego atrakcyjne zmieniające barwę liście.

Zamioculcas Zamiifolia Raven jest jedną z najłatwiejszych w uprawie roślin doniczkowych, podobnie jak jej zieloni kuzyni z rodziny zamikulkasów. To idealna roślina dla początkujących lub osób prowadzących intensywny tryb życia, którzy mogą nie mieć czasu na regularne dbanie o rośliny doniczkowe. Zamiokulkas Czarny Raven wyróżnia się rzadko spotykaną barwą liści, które od jasnej zieleni za młodu, przechodzą w dramatyczną czerń u dojrzałych roślin. Jako roślina pochodząca z Afryki, Zamioculcas Zamiifolia Raven jest bardzo wytrzymały na suszę i trudne warunki. Posiada zdolność gromadzenia wody w swoich kłączach. Zamioculcas Czarny rośnie dość wolno, ale może osiągnąć około jednego metra, jeśli mu na to pozwolisz. Jeśli wolisz, aby Raven był bardziej zwarty, zapewnij mu bardzo ciasną doniczkę i nie przesadzaj.

 

Jak pielęgnować zamiokulkasa Raven? Zamioculcas mówi do Ciebie tak…”Im mniej się starasz tym lepiej urosnę” !

ŚWIATŁO: W przeciwieństwie do innych roślin o ciemnych liściach nie potrzebuje silnego światła, aby osiągnąć ciemny kolor liści.

PODLEWANIE: Zamioculcas Zamiifolia Raven toleruje nierównomierne podlewanie i najlepiej rośnie, gdy gleba wysycha między podlewaniami. Będzie dobrze się rozwijać w każdych warunkach oświetleniowych i dobrze znosi niską wilgotność.

PODŁOŻE: Użyj dobrze przepuszczalnego, lekkiego podłoża do uprawy roślin doniczkowych. Podłoże do przesadzania zamiokulkasa znajdziesz pod tym linkiem (klik)

PIELĘGNACJA: Regularnie usuwaj kurze z liści rośliny, aby zachować jej atrakcyjny wygląd. Roślina preferuje ciepłe temperatury, ale może tolerować również chłodniejsze warunki, optymalna temperatura to około 18-24°C.

NAWOŻENIE: Nawoź zamiokulkasa raz w miesiącu w sezonie wzrostu (wiosna i lato) nawozem do roślin zielonych lub lekkimi nawozami z BIOHUMUSEM (klik) lub nawozami z aminokwasami BIOGARDENA (klik)

Zamiokulkas Czarny Raven o wysokości ok 60 cm w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm.

Waga 1,5 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm

Mogą Ci się spodobać