W produkcji

ZANOKCICA GNIAZDOWA PAPROĆ Asplenium nidus CRISSIE

29,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Językowata Zanokcica z rodzaju Asplenium to piękne paprocie o falowanych liściach.

 

Wyjątkowa paproć  z rodziny zanokcicowatych (Aspleniaceae). Ten rodzaj paproci występuje w ponad 500 gatunkach ciekawych egzemplarzy. Paprocie te używane były jako zioło lecznicze do poprawy pracy wątroby, żołądka i prawidłowego działania jelit. Wspiera organizm w chorobach  związanych z układem moczowym. Paproć ta również wspomaga detoksykację i oczyszczanie  organizmu. Do celów zdrowotnych możesz zaparzać wysuszone liście wraz z herbatą.

Asplenium CRISSIE XL jest ciekawą paprocią, której liście rozwijają się z wnętrza jak zielone grube rulony. Jej liście są dodatkowo charakterystycznie falowane i twarde.

 

Jak pielęgnować paprocie? Uprawa i pielęgnacja Asplenium CRISSIE.

 

Paprocie preferują średnio nasłonecznione miejsca, z rozproszonym światłem. Rosną najlepiej z dala od bezpośredniego słońca, nie lubią przeciągów z okien i drzwi. Idealne będą miejsca wschodnie i stanowiska północne. Paprocie lubią pierwsze światło z samego rana.

 

Nie lubią gwałtownych zmian temperatury. Podlewanie odstaną najlepiej przegotowaną wodą w pokojowej temperaturze. Więdnięcie paproci może oznaczać że rośliny te mają zbyt mokre korzenie, natoniast zasychanie końcówek liści oznacza zbyt małą wilgotność powietrza.

 

Stabilna i idealna temperatura wzrostu powinna wynosić od 20 do 24 st C. Należy pamiętać że wiele paproci jest epifitami tak jak Asplenium, więc świetnie rośnie w szkle i dużych słojach. Uwielbia podłoże z lekkim składem i  kwaśnym odczynem. Lubi gleby przepuszczalne i żyzne, wzbogacone nawozem takim jak BIOHUMUS (klik) lub interwencyjny nawóz BIO GARDENA (klik)

 

TUTAJ ODPOWIEDNIE PODŁOŻE DO PAPROCI (klik)

 

ZANOKCICA CRISSIE XL, to paproć domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm.

Wysokość rośliny wraz z doniczką to  30 cm .

 

Waga 3 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce o średnicy 14 cm.

Mogą Ci się spodobać