Na stanie

ŻYWORÓDKA OMSZONA „Koala” Kalanchoe tomentosa (don 9cm)

9,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Tropikalna żyworódka o omszonych dwubarwnych liściach !

Żyworódka „Kolala” to odporna roślina do Twojego biura lub na domowy parapet. Pochodzi z Madagaskaru i należy do grupy sukulentów  gruboszowatych Crassulaceae. Roślina o wzniosłym pokroju o grubych liścich z miękkim kutnerem. Wzrost rośliny jest dosyć powolny,dochodzi do 25cm. W dobrych warunkach domowych może zakwitać w okresie zimy. Jej  liście gromadzą wodę, co ułatwia pielęgnację w upalne dni. Idealna roślina dla osób , które zapominają o podlewaniu roślin.  Łatwo można ją rozmnożyć przez podział liści lub pędów.

Jak uprawiać żyworódkę?

Żyworódki to rośliny odporne na suszę i na chwilowe przelanie. Dobrze znosi stanowisko słoneczne oraz półcieniste. Optymalna temperatura wzrostu to 18-26 st C. W okresie wiosny i lata można ją nawozić raz w miesiącu nawozami organicznymi np BIOHUMUS PŁYNNY(klik) lub podsypać w ilości 5 gram na roślinę naturalnym granulowanym nawozem ORGANIC PERU GUANO WEGETA(klik) Żyworódka nie lubi przesadzania, zabieg ten wykonujemy gdy roślina przerasta w znaczącym stopniu doniczkę. Czubki pędów większych roślin można uszczykiwać, co powoduje rozrastanie się roślin na boki w piękną gęstą formę.

Sok z Żyworódki omszonej ma właściwości bakterio i wirusobójcze, podobnie jak Żyworódka pierzasta (klik), którą znajdziesz w naszej ofercie.

Nasze żyworódki to rośliny  o wysokości ok 10 cm w doniczce produkcyjnej o średnicy 9 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 9 cm

Mogą Ci się spodobać