W produkcji

ZAWCIĄG NADMORSKI Armeria maritima Splenders (don 11cm)

14,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Rośliny wieloletnie o trawiastym okrągłym pokroju z pięknymi różowymi kwiatami to oczywiście Zawciąg Splenders…

 

Bylina wieloletnia należąca do rodziny ołownicowatych, zawciągowatych. W środowisku naturalnym występuje w całej  Europie, ale spotykamy go również w Azji oraz Ameryce Północnej. Jako roślina bylinowa jest chętnie uprawiana w przydomowych ogrodach ze względu na trwałość, piękny pokrój oraz wczesne obfite zawitanie na różowo. Dorasta do 20 cm z kwiatami, które mogą się utrzymać na roślinie przez całe lato. Byliny te przyciągają pożyteczne owady i są dekoracją na skalniakach i w szczelinach skalnych. Dobrze komponują się z innymi roślinami wieloletnimi sadzonymi wzdłuż rabat kwiatowych.

 

Wymagania i uprawa roślin na skalniaki.

 

Bylina wymaga miejsc dobrze nasłonecznionych, ciepłych i osłoniętych od wiatru. Najobficiej kwitnie sadzona w podłożu średnio żyznym, przepuszczalnym i nie przelanym. Lubi okresowe susze, co pobudza ją do wydawania nowych kwiatów.

Na jednym metrze kwadratowym sadzimy ok 10 roślin. Sadzimy je w odległości co 25-30 cm. Możemy nawozić raz do roku nawozami z zwiększoną ilością potasu np ORGANIC GUANO FLOWERS (klik), natomiast jak już pojawią się przekwitnięte kwiatostany….pamiętaj aby je usuwać, co pobudza roślinę do dalszego kwitnienia.

 

Nasze sadzonki to 2 letnie zahartowane rośliny w doniczkach produkcyjnych o rozmiarze 11 cm średnicy. Są gotowe do sadzenia

 

Do upraw używamy wyłącznie naturalnych nawozów ORGANIC PERU.

Do ochrony roślin używamy NATURALNYCH MIKROORGANIZMÓW

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA. KLIKNIJ TUTAJ.

Waga 0,7 kg
KOLOR

ŻÓŁTY

Mogą Ci się spodobać