Alokazje

Alocasia to rodzaj rośliny z rodziny obrazkowatych, o kłączowych lub bulwiastych korzeniach, pochodzący z tropikalnych lasów deszczowych Azji Południowo-Wschodniej, przez Wyspy Południowego Pacyfiku do wschodniej Australii.

Alokazje różnią się wielkością, w zależności od gatunku mogą osiągać rozmiary od małych i średnich (do 75 cm) oraz dużych (do 10 m!). Jako roślina domowa, Alokazja w swych rozmiarach nie przekracza jednak 1 m.

Największą ozdobą Alokazji są liście w kształcie grotu strzały lub w kształcie serca, często dramatycznie i barwnie zdobione. Swym kształtem mogą przypominać ucho słonia, dlatego często Alokazja nazywana jest 'Uchem Słonia’.

W uprawie domowej najlepiej zapewnić Alokazji stanowisko z przefiltrowanym słońcem lub jasne o pośrednim świetle. Dobrze czuje się na stale wilgotnych, żyznych i dobrze przepuszczalnych glebach, w miejscach o wysokiej wilgotności.

Odmiany Alokazji różnią się siłą wzrostu, wybarwieniem oraz fakturą liści. Alokazja Amazońska przyciąga uwagę niezwykłym unerwieniem liści, Alokazja Silver Dragon przypomina łuski smoka, zaś Alokazja Black Velvet wyróżnia się ciemnymi, prawie czarnymi liśćmi o aksamitnej fakturze.

W naszym e-sklepie znajdziesz Alokazje w różnych rozmiarach, a także odmiany kolekcjonerskie.

Filtruj
Wyświetlanie wszystkich wyników: 18