Drodzy Klienci, pamiętajcie, że mamy sezon i aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi około 10 dni roboczych!

Uprawiamy
rośliny od pokoleń

Jesteśmy wiodącym producentem roślin ozdobnych na Opolszczyźnie. Celebrujemy życie kwiatami dbając o najlepszą jakość roślin metodami Ekologicznymi z zastosowaniem MIKROORGANIZMÓW.

Wszystko zaczęło się w 1957 roku
od jednej szklarni

Historia firmy florens opole
Historia firmy florens opole
Historia firmy florens opole
dziś mamy
2 ha upraw,
a miłość do roślin
wciąż taką samą

Działalność ogrodnicza powstała w 1957 roku więc od ponad 60 lat zdobywamy doświadczenie w naszej branży i zaufanie u wielu klientów.

Historia firmy florens opole
Prowadzenie naszej działalności ogrodniczej związane jest z tradycją rodzinną oraz z tożsamością gminy Prószków, w której od czasów powojennych rozwijało się ogrodnictwo.
Powstało wtedy wiele gospodarstw ogrodniczych, stanowiąc dla siebie konkurencję i możliwość wymiany doświadczeń tworząc niezwykłą jakość produkcji ogrodniczej w naszym regionie.
Historia firmy florens opole
Historia firmy florens opole
Działalność ogrodnicza miała początki w działalności rolniczej, produkując warzywa od 1956 roku.
Od 1975 roku kolejne pokolenie, Leszek Banasiewicz wraz z żoną Marią prowadzili pole doświadczalne, mające na celu wypracowanie wysokiej jakości sadzonek do wyspecjalizowanej produkcji roślin ozdobnych.
Zamiłowanie do uprawy roślin kontynuujemy do dziś…
Obecnie Tomasz i Agnieszka Banasiewicz, jako właściciele gospodarstwa, postanowiliśmy uprawiać rośliny w ekologiczny sposób, współpracując z najlepszymi firmami biotechnologicznymi, aby dbać o Nasze i Wasze ZDROWIE!