Sansevierie

Sansevieria, znana również jako wężownica, pochodzi z Afryki równikowej i południowej, a także tropikalnych terenów Azji oraz pólwyspu Arabskiego. Sansevierię można opisać jako idealną roślinę domową – zawsze wygląda świeżo, a przy tym jest niesamowicie łatwa w utrzymaniu. Nie wymaga prawie żadnej opieki i może przetrwać długi okres zaniedbania. Nie jest wybredna co do stanowiska i potrzebuje niewiele podlewania. To świetna roślina dla początkujących, ponieważ jest praktycznie niezniszczalna.

Wśród odmian wężownicy znajdziemy te najbardziej popularne o prostych, długich i sztywnych liściach niczym miecze, których przedstawicielem jest Sansevieria ‘Laurentii’. Ciekawą alternatywą jest Sansevieria cylindryczna zwana włócznią afrykańską oraz kompaktowa Sansevieria zeylanica ’Compacta Futura’.

Sansevieria jako roślina domowa jest świetnym oczyszczaczem powietrza – badania NASA wykazały, że rośliny te mogą usuwać toksyny, takie jak formaldehyd i benzen, z powietrza, dlatego warto mieć Sansevierię w swoim otoczeniu.

Filtruj
Wyświetlanie 1–18 z 32 wyników