Rośliny marantowate

Maranta, Calathea (Goeppertia), Stromanthe oraz Ctenanthe – oto niezwykła rodzina marantowatych, pochodząca z lasów równikowych Ameryki. Rośliny te są bylinami, posiadającymi podziemne kłącza, które u niektórych gatunków są jadalne, jednak nasze serca skradły jako ozdobne rośliny domowe.

Rośliny z rodziny marantowatych posiadają osobliwą właściwość – pędy i liście podążają za światłem, dzięki czemu zyskały nazwę ‘modlących’ lub ‘tańczących’.
Uprawa marantowatych jest prosta. Jako rośliny egzotyczne, rosnące w gęstych lasach deszczowych, kochają ciepło i wysoką wilgotność powietrza. Nie potrzebują też zbyt wiele światła i nawet w półcieniu będą pięknie rosły. Podłoże powinno być stale wilgotne o lekko kwaśnym odczynie. Polecamy nasze specjalistyczne podłoże do marantowatych (klik), które najlepiej spełni wymagania tych roślin w warunkach domowych.

Marantowate to przede wszystkim bogactwo barw i trójwymiarowych wzorów, bajecznie prezentujących się na okazałych liściach. W naszym e-sklepie znajdziesz rośliny o wyjątkowych kolorach i ornamentalnych wzorach, które nadadzą Twoim wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Filtruj
Wyświetlanie 1–18 z 65 wyników