Peperomie

Peperomia, czyli pieprzówka należy do wspaniałego rodzaju roślin tropikalnych pochodzących głównie z terenów Ameryki Środkowej i Południowej. Większość z nich to zwarte, niewielkie, wieloletnie epifity porastające spróchniałe drewno, jednak wśród ogromnej liczby gatunków peperomii istnieją zarówno jednoroczne rośliny zielne, byliny i formy krzewiaste, sukulenty oraz pnącza. Chyba nikogo nie zaskoczy, że pieprzówka jest spokrewniona z… pieprzem.

Peperomie różnią się znacznie wyglądem, zazwyczaj mają grube łodygi, choć zdarzają się rośliny o nitkowatych, spływających łodygach. Liście są gładkie, mięsiste i mogą przyjmować rozmaite kształty i rozmiary czy też odcienie. Kwiaty zazwyczaj są drobne, zebrane w cienki i długi kłos.

Roślina peperomia to mądry wybór dla początkujących entuzjastów roślin doniczkowych. Nie tylko wybaczają łagodne zaniedbania, ale spektakularna różnorodność kolorów i faktur pieprzówek, oznacza, że możesz zgromadzić całkiem pokaźną kolekcję peperomii i nadal nie mieć dwóch podobnych do siebie roślin. Wszystkie rośliny peperomii są łatwe w utrzymaniu, wolno rosną i można je sadzić przez cały rok.

Filtruj
Wyświetlanie 1–18 z 21 wyników