Na stanie

PELARGONIA CZERWONA balkonowa, najdłuższa Ville de Paris

14,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Szukasz czerwonej najdłuższej pelargonii zwisającej odmian peltatum ? Bardzo obficie kwitnie, aż do późnej jesieni! 

 

Jak uprawiać popularne, najdłuższe czerwone pelargonie balkonowe ?

 

Jedną z najbardziej popularnych kwiatów balkonowych jest pelargonia Ville de Paris, najdłuższa, czerwona o pustych kwiatach.

Zacznij je sadzić od połowy kwietnia aż do końca lata, rośliny balkonowe mają szybki przyrost i gęstą budowę łodyg. Przygotuj skrzyni balkonowe…im większe tym lepiej!

Nie musisz używać keramzytu na dno skrzynek, pozostanie więcej podłoża do prawidłowego rozwoju korzeni. Najważniejsze w uprawie roślin balkonowych jest dobre jakościowo PODŁOŻE, które znajdziesz pod tym linkiem (klik)

 

Kwitnie i ładniej się wybarwiają, kiedy stosujesz odpowiednie nawozy z odpowiednią dawką NPK (azot, fosfor, potas) np: BIOGARDENA lub OrganicPeru Guano

 

Z czym łączyć pelargonie balkonowe?

 

Pelargonie stojące dobrze prezentują się z wielkokwiatowym BIDENSEM(klik), lub z roślinami do słońca takimi jak SANVITALIA (klik) oraz najpiękniejszym wypełnieniem dolnych partii skrzynek DICHONDRĄ SREBRZYSTĄ (klik).

Można ją sadzić w połączeniu z Ipomeą lub plectranthusem, stanowi wtedy dobrze dobraną kompozycję. Nie bój się miksować roślin i tworzyć własne kompozycje. Jeżeli jakaś roślina dominuje w nasadzeniach , wystarczy ją  przyciąć, aby dostosowała się do warunków panujących w donicach. Oczywiście przy łączeniu ich z innymi gatunkami ogranicza tylko wyobraźnia.

 

 

Jak pielęgnować kwiaty balkonowe z grupy Pelargonia peltatum?

 

STANOWISKO: Pelargonia lubi miejsca słoneczne, ale półcień też jest dobry dla jej prawidłowego wzrostu. Rośliny sadzone na mocno oświetlonych stanowiskach mają bardziej zwarty pokrój i intensywniejsze kolory kwiatów.

 

PODŁOŻE: Ważne aby rośliny te sadzić do dobrego, specjalistycznego podłoża DO PELARGONII (klik), ponieważ lubią glebę żyzną dobrze przepuszczalną z odpowiednim nawilżaczem dostępnym tutaj HYDROŻEL (klik)

Sadząc pelargonie do pojemników pamiętaj o otworach odwadniających !!!

 

NAWOŻENIE: Do Pelargonii zalecamy organiczny nawóz na kwitnienie z glinką, okrzemkami i guano ptaków morskich z Peru : OrganicPeru Guano(klik)

Nawóz ten działa 90 dni i warto go dodawać do gleby podczas sadzenia roślin. Nawozy płynne takie jak BIOHUMUS(klik)  możemy używać cały cykl uprawy roślin ogrodowych.

 

 

Sadzonki w doniczkach produkcyjnych od 10 cm średnicy.

 

 

SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY na inne PELARGONIE

Waga 0,6 kg
KOLOR:

CZERWONY

Mogą Ci się spodobać