W produkcji

PELARGONIA CZERWONA balkonowa, najdłuższa Ville de Paris

12,50 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Szukasz czerwonej najdłuższej pelargonii zwisającej odmian peltatum ? Bardzo obficie kwitnie, aż do późnej jesieni! 

 

Jak uprawiać popularne, najdłuższe czerwone pelargonie balkonowe ?

 

Jedną z najbardziej popularnych kwiatów balkonowych jest pelargonia Ville de Paris, najdłuższa, czerwona o pustych kwiatach.

Zacznij je sadzić od połowy kwietnia aż do końca lata, rośliny balkonowe mają szybki przyrost i gęstą budowę łodyg. Przygotuj skrzyni balkonowe…im większe tym lepiej!

Nie musisz używać keramzytu na dno skrzynek, pozostanie więcej podłoża do prawidłowego rozwoju korzeni. Najważniejsze w uprawie roślin balkonowych jest dobre jakościowo PODŁOŻE, które znajdziesz pod tym linkiem (klik)

 

Kwitnie i ładniej się wybarwiają, kiedy stosujesz odpowiednie nawozy z odpowiednią dawką NPK (azot, fosfor, potas) np: BIOGARDENA lub OrganicPeru Guano

 

Z czym łączyć pelargonie balkonowe?

 

Pelargonie stojące dobrze prezentują się z wielkokwiatowym BIDENSEM(klik), lub z roślinami do słońca takimi jak SANVITALIA (klik) oraz najpiękniejszym wypełnieniem dolnych partii skrzynek DICHONDRĄ SREBRZYSTĄ (klik).

Można ją sadzić w połączeniu z Ipomeą lub plectranthusem, stanowi wtedy dobrze dobraną kompozycję. Nie bój się miksować roślin i tworzyć własne kompozycje. Jeżeli jakaś roślina dominuje w nasadzeniach , wystarczy ją  przyciąć, aby dostosowała się do warunków panujących w donicach. Oczywiście przy łączeniu ich z innymi gatunkami ogranicza tylko wyobraźnia.

 

 

Jak pielęgnować kwiaty balkonowe z grupy Pelargonia peltatum?

 

STANOWISKO: Pelargonia lubi miejsca słoneczne, ale półcień też jest dobry dla jej prawidłowego wzrostu. Rośliny sadzone na mocno oświetlonych stanowiskach mają bardziej zwarty pokrój i intensywniejsze kolory kwiatów.

 

PODŁOŻE: Ważne aby rośliny te sadzić do dobrego, specjalistycznego podłoża DO PELARGONII (klik), ponieważ lubią glebę żyzną dobrze przepuszczalną z odpowiednim nawilżaczem dostępnym tutaj HYDROŻEL (klik)

Sadząc pelargonie do pojemników pamiętaj o otworach odwadniających !!!

 

NAWOŻENIE: Do Pelargonii zalecamy organiczny nawóz na kwitnienie z glinką, okrzemkami i guano ptaków morskich z Peru : OrganicPeru Guano(klik)

Nawóz ten działa 90 dni i warto go dodawać do gleby podczas sadzenia roślin. Nawozy płynne takie jak BIOHUMUS(klik)  możemy używać cały cykl uprawy roślin ogrodowych.

 

 

Sadzonki w doniczkach produkcyjnych od 10,5 cm do 11 cm średnicy.

 

 

SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY na inne PELARGONIE

Waga0,6 kg
KOLOR:

CZERWONY

Mogą Ci się spodobać