Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

FILODENDRON PNĄCY Philodendron scandens Micans Lemon Lime

49,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Najjaśniejszy filodendron pnący. Philodendron Micans Lemon Lime to unikat dla kolekcjonera.

 

Philodendrona scandens micans Lemon Lime można uprawiać przy różnych podporach, takich jak paliki bambusowe lub paliki kokosowe. Pnącze wspina się lub pozostaje w formie zwisającej, według upodobań swojego właściciela. W formie zwisającej tworzy większą ilość mniejszych liści, w formie piennej jego liście staja się okazalsze. Gatunek ten porasta tropikalne lasy Ameryki środkowej i Południowej oraz wyspy Karaibskie. Gatunek ten jest zaliczany do kolekcjonerskich odmian filodendrona ze względu na trudną dostępność sadzonek tej rośliny domowej.

Ze względu na neonowe wybarwienie delikatnych liści jest pożądaną odmianą. Kolor liści jest jasno limonowy, przebarwiający się w późniejszym etapie w jasno żółty. Dorasta nawet do dwóch metrów długości.

 

Pielęgnacja odmian Philodendron scandens Lemon Lime.

 

Warto tą roślinę doniczkową podcinać w okresie wczesnej wiosny, a końcówki pędów i zielne sadzonki ukorzeniać zagęszczając całą roślinę. Najlepiej rośnie w temperaturach 25 st C, na stanowiskach lekko zacienionych. Należy utrzymywać podłoże w stałej wilgotności, podlewając go częściej małą ilością wody. W okresie zimy ograniczamy podlewanie , przeciętnie 1x w tygodniu. W sezonie wegetacyjnym proponujemy nawozić rośliny naprzemiennie nawozem BIOHUMUS oraz lepszymi nawozami aminokwasowymi BioGardena (klik) 2 x w miesiącu, pomijając grudzień i styczeń , kiedy roślina jest w spoczynku.

Do przesadzania tych gatunków sugerujemy używanie specjalistycznych mieszanek DO FILODENDRONÓW (klik)

 

Philodendron scandens Lemon Lime w doniczce produkcyjnej  o średnicy 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  20 cm .

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać