Na stanie

PIASKOWIEC GÓRSKI Arenaria montana 'Blizzard Compact’ (don 12cm)

14,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Piaskowiec górski 'Blizzard Compact’ najpiękniejsza biel w ogrodzie.

 

Występujący naturalnie w południowo-zachodniej Europie piaskowiec górski ‘Blizzard Compact’ to nisko rosnąca bylina tworząca poduchy białych kwiatów. Charakteryzuje się drobnymi, lancetowatymi liśćmi, podobnie jak pędy, z których wyrastają piętrowo. Na przełomie wiosny i lata, a dokładniej w kwietniu i maju, kwitnie najobficiej stosunkowo dużymi, białymi kwiatami w kształcie miseczki, z przyciągającymi wzrok żółtymi centrami. Osiąga wysokość 10-20 cm w zależności od stanowiska na którym rośnie. Ta łatwa w uprawie i efektowna bylina stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Można ją nasadzać na ogródkach skalnych lub na murkach kwiatowych, wypełniać nią szczeliny między kamieniami. Świetnie sprawdza się w roli rośliny okrywowej, ale równie efektownie prezentuje się w pojemnikach. Z powodzeniem może być też stosowana jako roślina zadarniająca. Sadzona w grupach stworzy piękne morze letniego koloru i blasku. Sadzimy w odstępach ok 30 cm.

Jak postępować z roślinami Arenaria montana ? Pielęgnacja piaskowca górskiego.

WYMAGANIA: Piaskowiec górski 'Blizzard Compact’ jest w pełni mrozoodporny, choć nie zimozielony. Zniesie temperatury nawet do -30°C,.

STANOWISKO: Wymaga słonecznego i umiarkowanie wilgotnego stanowiska oraz przeciętnie żyznej, przepuszczalnej i zasobnej w wapń gleby o odczynie obojętnym.

PRZYCINANIE ROŚLIN: Po kwitnieniu można roślinę przycinać na wysokości ok 10 cm, co spowoduje ponowne zakwitanie w okresie lata.

 

Duża sadzonka w doniczkach o średnicy 12 cm !!!

Waga 0,6 kg
KOLOR:

BIAŁY

Mogą Ci się spodobać