-34% Nowość
Na stanie

PIASKOWIEC GÓRSKI Arenaria 'Blizzard Compact’ (don 12cm) PROMO DO 29.02

9,90 

Na stanie

Najniższa cena z 30 dni: 7,90 
aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 2-3 dni robocze
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Piaskowiec górski 'Blizzard Compact’

 

Występujący naturalnie w południowo-zachodniej Europie piaskowiec górski ‘Blizzard Compact’ to nisko rosnąca poduszkowa bylina. Charakteryzuje się drobnymi, lancetowatymi liśćmi, podobnie jak pędy, z których wyrastają piętrowo, krótko owłosionymi.

Na przełomie wiosny i lata, a dokładniej w kwietniu i maju, kwitnie obficie stosunkowo dużymi, białymi kwiatami w kształcie miseczki, z przyciągającymi wzrok żółtymi centrami. Osiąga wysokość 10 cm.

 

Ta łatwa w uprawie i efektowna bylina stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Można ją nasadzać na ogródkach skalnych lub na murkach kwiatowych, wypełniać nią szczeliny między kamieniami. Świetnie sprawdza się w roli rośliny okrywowej, ale równie efektownie prezentuje się w pojemnikach. Z powodzeniem może być też stosowana jako roślina zadarniająca. Sadzona w grupach stworzy piękne morze letniego koloru i blasku.

 

WYMAGANIA: piaskowiec górski 'Blizzard Compact’ jest w pełni mrozoodporny, choć nie zimozielony. Zniesie temperatury nawet do -30°C,. Wymaga słonecznego i umiarkowanie wilgotnego stanowiska oraz przeciętnie żyznej, przepuszczalnej i zasobnej w wapń gleby o odczynie obojętnym.

 

Duża sadzonka w doniczkach o średnicy 11 cm !!!

Waga0,6 kg
KOLOR:

BIAŁY

Mogą Ci się spodobać