W produkcji

KALATEA PASIASTA DUŻA Calathea Goepertia Zebrina (don 17cm)

99,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Jedna z najpiękniejszych odmian kalatei, z rodziny marantowatych, roślin modlących się.

 

 Kolekcjonerska Kalatea Zebrina w mniejszej wersji i w niższej cenie dostępna jest pod tym linkiem (klik)

 

Naturalnym środowiskiem tej pasiastej piękności są lasy deszczowe Ameryki Południowej i Środkowej. Rosną pod kopułami wysokich drzew, przez które dociera do nich światło rozproszone. W warunkach domowych może osiągnąć wysokość do 1m. Wzory na jej liściach przypominają umaszczenie zebry, jednak w kolorach ciemnej wręcz lśniącej zieleni, przeplatające się z brązowymi pasami. Unosi swoje liście w górę w godzinach wieczornych, sprawiając wrażenie modlącej się.

 

Pielęgnacja i uprawa roślin z grupe  Kalatea Goepertia Zebrina.

 

Ze względu na ich pochodzenie Kalatee najlepiej czują się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza, ze światłem rozproszonym. Należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia od strony zachodniej oraz południowej. Najlepiej ustawiać rośliny z rodziny marantowatych obok siebie, tworzą wtedy swój własny mikroklimat.
Tak jak wszystkie Kalatee, Zebrina lubi podłoże przepuszczalne. Idealna dla tej rośliny będzie mieszanka torfu kwaśnego z dodatkiem włókna kokosowego oraz perlitu. Do nawożenia można użyć Biohumusu(klik) lub najlepszych ekologicznych nawozów aminokwasowych BIO GARDENA (klik).

 

 DUŻA Calathea Goepertia Zebrina w doniczce o średnicy 17 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 40 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga4 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 17 cm

Mogą Ci się spodobać