W produkcji

DIFENBACHIA BANANA Dieffenbachia seguine XXL Największa odmiana na świecie!

399,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Dieffenbachia Seguine Banana największa na świecie odmiana!

 

 

Rzadko można spotkać Dieffenbachię z tak dużymi i pięknie wybarwionymi liśćmi – kolor i rozmiar cętkowanej limonki tworzy spektakularny efekt.

 

Dieffenbachia Seguine Banana, to roślina zielna pochodząca lasów tropikalnych Amazonii. W Brazylii okazy zielnikowe zbierano wzdłuż dróg, brzegów rzek i na terenach leśnych. W Gujanie Francuskiej rośliny najczęściej spotyka się na dużych głazach strumieni zaś w Portoryko i na Wyspach Dziewiczych D. seguine występuje na bagnach, w wilgotnych lasach. Na Sri Lance występuje wzdłuż poboczy dróg i na terenach leśnych.

 

Difenbachia Banana przypomina rozmiarem i kształtem bananowca, ale ma cały styl klasycznej difenbachii, z pięknymi liśćmi osiągającymi do 60 cm długości (!) i łatwą w pielęgnacji naturą. To naprawdę pokazowy okaz a przy tym łatwy w pielęgnacji. Jeśli marzysz o domowej dżungli lub po prostu chcesz mieć w domu okazałe zielone rośliny, jest to doskonały wybór.

 

 

Jak dbać o Dieffenbachię Seguine Banana ?

 

ŚWIATŁO: Dieffenbachia Seguine Banana do intensywnego wzrost potrzebuje bardzo dużo światła, najlepiej rozproszonego lub pstrokatego.

 

TEMPERATURA: optymalne temperatury dla dieffenbachii seguine Banana to 21 – 28 ºC. W zimie temperatura nie powinna spadać poniżej 15 ºC. Roślina nie lubi też przeciągów i nagłych zmian temperatury.

 

PODŁOŻE: żyzne, bogate w materię organiczną, przepuszczalne i zdrenowane. Podłoże powinno być tak dobrane aby utrzymywało stała wilgotność jednak woda nie powinna w nim zalegać. Dobrze sprawdzi się uniwersalne podłożę BIO (klik) z warstwą drenażu na dnie doniczki.

 

PODLEWANIE: latem dieffenbachię seguine Banana podlewamy nawet dwa razy w tygodniu, zimą podlewamy gdy górna warstwa gleby przeschnie. W okresie wegetacyjnym od wiosny do jesieni warto zasilać roślinę nawozem bogatym w aminokwasy jak Biogardena Vital Plus (klik).

 

 

Pamiętaj aby ustawić ją z dala od dzieci i zwierząt, gdyż jej soki są trujące i mogą powodować nudności po spożyciu.

 

 

Dieffenbachia Seguine Banana w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 26 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 100 – 110 cm .

Waga7 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 26 cm.

Mogą Ci się spodobać