W produkcji

DIFENBACHIA BANANA Dieffenbachia seguine XXL Największa odmiana na świecie!

399,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Dieffenbachia Seguine Banana największa na świecie odmiana!

 

 

Rzadko można spotkać Dieffenbachię z tak dużymi i pięknie wybarwionymi liśćmi – kolor i rozmiar cętkowanej limonki tworzy spektakularny efekt.

 

Dieffenbachia Seguine Banana, to roślina zielna pochodząca lasów tropikalnych Amazonii. W Brazylii okazy zielnikowe zbierano wzdłuż dróg, brzegów rzek i na terenach leśnych. W Gujanie Francuskiej rośliny najczęściej spotyka się na dużych głazach strumieni zaś w Portoryko i na Wyspach Dziewiczych D. seguine występuje na bagnach, w wilgotnych lasach. Na Sri Lance występuje wzdłuż poboczy dróg i na terenach leśnych.

 

Difenbachia Banana przypomina rozmiarem i kształtem bananowca, ale ma cały styl klasycznej difenbachii, z pięknymi liśćmi osiągającymi do 60 cm długości (!) i łatwą w pielęgnacji naturą. To naprawdę pokazowy okaz a przy tym łatwy w pielęgnacji. Jeśli marzysz o domowej dżungli lub po prostu chcesz mieć w domu okazałe zielone rośliny, jest to doskonały wybór.

 

 

Jak dbać o Dieffenbachię Seguine Banana ?

 

ŚWIATŁO: Dieffenbachia Seguine Banana do intensywnego wzrost potrzebuje bardzo dużo światła, najlepiej rozproszonego lub pstrokatego.

 

TEMPERATURA: optymalne temperatury dla dieffenbachii seguine Banana to 21 – 28 ºC. W zimie temperatura nie powinna spadać poniżej 15 ºC. Roślina nie lubi też przeciągów i nagłych zmian temperatury.

 

PODŁOŻE: żyzne, bogate w materię organiczną, przepuszczalne i zdrenowane. Podłoże powinno być tak dobrane aby utrzymywało stała wilgotność jednak woda nie powinna w nim zalegać. Dobrze sprawdzi się uniwersalne podłożę BIO (klik) z warstwą drenażu na dnie doniczki.

 

PODLEWANIE: latem dieffenbachię seguine Banana podlewamy nawet dwa razy w tygodniu, zimą podlewamy gdy górna warstwa gleby przeschnie. W okresie wegetacyjnym od wiosny do jesieni warto zasilać roślinę nawozem bogatym w aminokwasy jak Biogardena Vital Plus (klik).

 

 

Pamiętaj aby ustawić ją z dala od dzieci i zwierząt, gdyż jej soki są trujące i mogą powodować nudności po spożyciu.

 

 

Dieffenbachia Seguine Banana w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 26 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 100 – 110 cm .

Waga 7 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 26 cm.

Mogą Ci się spodobać