Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

EPIPREMNUM PSTROKATE Marble Queen (don 9cm)

14,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Epipremnum pstrokate Marble Queen – Marmurowa Królowa w Twoim domu !

 

 

Większa sadzonka Epipremnum Marble Queen dostępna pod tym linkiem (klik).

 

Pozwól, że przedstawimy Ci królową Epipremnum. Trafnie nazwana Marmurową Królową, ta piękność ujmuje nasze serca jej nakrapianymi liśćmi, które prawie wyglądają na ręcznie malowane. Dzięki swojemu królewskiemu statusowi jest numerem jeden wśród wszystkich miłośników roślin.

 

Efektowne pnącze rosnące w naturalnych warunkach wzdłuż rejonu Oceanu Indyjskiego, który jest trzecim pod względem wielkości zbiorników wodnych na świecie. Roślina wytwarza długie pnące pędy, które pozwalają jej na swobodne przewieszanie się lub wspinanie nawet na kilka metrów wysokości. Wyróżnia się niesamowitymi wzorami na liściach i pięknymi wariegacjami. Białe przebarwienia są bardziej widoczne, kiedy pnącze rośnie przy większym natężeniu rozproszonego światła, a sercowate liście stają się wówczas bardziej okazałe i kontrastowe.

 

 

Jak postępować z pnączami z grupy epipremnum?

 

Jak każde pnącze tego rodzaju uwielbia być przycinane w okresie intensywnego wzrostu, co powoduje zagęszczanie rośliny i wzmocnienie pędu głównego. Obcięte sadzonki z zalążkami korzeni można dosadzać do istniejących donic, także wraz z innymi gatunkami kwiatów domowych. Zimą należy ograniczyć podlewanie do minimum, natomiast wiosną i latem wymaga częstego podlewania i nawożenia. Możesz użyć lepsze nawozy z aminokwasami, takie jak DOMINO PRO(klik) lub BIO GARDENA (klik) lub użyć popularnego BIOHUMUSU.

Epipremnum 'Marble Queen’ jest jedną z ciekawszych propozycji tej grupy roślin domowych, które wymaga temperatur w okolicach 18-25 st C wiosną i latem, natomiast zimą w okresie spoczynku temperatura może być niższa 15-18 st C.

Pamiętaj aby udostępnić dla tej rośliny odpowiednie pojemniki, które z czasem możesz powiększać sadząc do przepuszczalnego PODŁOŻA UNIWERSALNEGO (klik)

 

 

Roślina Epipremnum 'Marble Queen’ w doniczce o średnicy 9 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 9 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać