Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

HOJA WOSKOWNICA Hoya Carnosa Splash DUŻA

94,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Hoja Carnosa z podporami bambusowymi, gotowa do dalszego wspinania.

 

Mniejsza sadzonka tej odmiany pod tym linkiem (klik)

 

Pozwól uwieść się słodkiej woni kwiatów Woskownicy, inaczej Hoya Carnosa Splash ,która zachwyca swymi błyszcząco-skórzastymi liśćmi z nakrapianymi wzorkami. Hoja zyskała w ostatnich latach ogromna sławę, którą zawdzięcza swemu niepowtarzalnemu wyglądzie i łatwości w uprawie. Jest pnączem które w przyrodzie dorasta nawet do 6 metrów, w warunkach domowych zazwyczaj osiąga 1,5-2 metra. Woskownica, bo tak brzmi jej potoczna nazwa jest stosunkowo łatwym w uprawie kwiatem. Jej mięsiste liście z skórzastą blaszką magazynują wodę i chronią roślinę przed nadmierną transpiracją, dlatego pamiętamy, by pozwolić na przeschnięcia ziemi w doniczce między podlewaniami.

 

Jak uprawiać Hoje, jakie wymagania ma Hoya carnosa ?

 

Pnącza mają to do siebie że oplatają wszystko co mają „pod ręką” tak by mieć w miarę jak najlepszy dostęp do światła, mając to na uwadze, wybieramy woskownicy bardzo jasne stanowisko, co pobudzi ja do zakwitania pachnącymi kwiatami. Nie lubi przesadzania, wystarcza jej niewielka doniczka do wzrostu, jednak jeżeli zdecydujesz się na przesadzenie Hoji, zadbaj o glebę przepuszczalną z dodatkiem keramzytu na dnie doniczki. Mieszanka 50 % ziemi uniwersalnej z 40 % podłoża kokosowego i 10 % perlitu.

Pamiętamy jednak, by roślinę nie narażać na bezpośredni kontakt z słońcem. Posiada stosunkowo szybki przyrost, więc nie możemy zapomnieć o regularnym nawożeniu w okresie wegetacji dlatego zasilamy ją od kwietnia do września raz w miesiącu nawozem z BIOHUMUSEM (klik).

Świetnie radzi sobie w temperaturze pokojowej, lecz warto pamiętać o drobnych spadkach temperatury w okresie zimowego spoczynku, które pobudzają roślinę doniczkowa do kwitnienia. Marzysz o zielonej ścianie w pokoju!?  Wystarczy przymocować kratkę do ściany a woskownica sama znajdzie drogę. Można również uprawiać ją jako roślinę wolnostojąca z podpórkami lub przewieszająca się, zawieszoną pod sufitem.

 

 

Roślina Hoya Carnosa w doniczce o średnicy 17 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  70 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 6 kg
Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać