W produkcji

IREZYNA CZERWONA Iresine herbstii

9,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 2-3 dni robocze
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

 Iresine herbstii, kontrastowa roślina do domu i do ogrodu.

 

Irezyna w zależności od odmiany możę być różnie wybarwiona, najciekawszą jest odmiana o czerwonym ulistnieniu, która pięknie kontrastuje z innym roślinami w domu i ogrodzie.

Pochodzi z Brazylii i Peru, lubi sporo wilgoci i w warunkach domowych lub w ogrodzie dorasta do 50 cm wysokości. Polecamy ją do łączenia z dichondrą (klik) lub z innymi  roślinami sezonowymi.

Idealnie sprawdzi się w tworzeniu kompozycji w pojemnikach w domu w ogrodzie, jak i w ogrodach w szkle. Irezyna jest łatwa w uprawie i w rozmnażaniu.

 

Jakie wymagania ma irezyna czerwona, Iresine herbstii ?

 

ŚWIATŁO: jako roślina egzotyczna lubi warunki półcienia i delikatne słońce, w którym jej liście lepiej się wybarwiają. W domowych warunkach najlepiej będzie się czuła na jasnym stanowisku z rozproszonym światłem, ale poradzi sobie również w ciemniejszym zakątku naszego domu czy ogrodu.

 

TEMPERATURA: Iresine herbstii jest rośliną ciepłolubną, wymagania temperaturowe w zakresie 18 – 30 ºC.  Warto ją regularnie spryskiwać miękką wodą zaś w pobliżu jej stanowiska ustawić nawilżacz powietrza.

 

PODŁOŻE I PODLEWANIE: Iresine herbstii powinien mieć stale wilgotne i przepuszczalne podłoże. Dobrze się sprawdzi uniwersalne podłoże (klik) rozluźnione perlitem (klik). Roślinę podlewamy mało i często, gdy górna warstwa gleby lekko przeschnie, nie dopuszczając jednak do przelania.

 

Iresine herbstii w doniczkach produkcyjnych o średnicy 10 cm

KOLOR:

CZERWONY

Mogą Ci się spodobać