W produkcji

KALATEA WARSZEWICZI DUŻA Calathea Goeppertia Warscewiczii (don 19cm)

149,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Jedna z ciekawszych odmian kalatei o liściach w jedwabnej strukturze.

Mniejsza roślina kolekcjonerskiej odmiany Calathea Goeppertia Warscewiczii dostępna pod tym linkiem (klik)

Nie na próżno jej nazwa odzwierciedla polskie pochodzenie….czy mówi Wam coś nazwisko Warszewicz? Botanik, kolekcjoner niezwykłych roślin? Od jego nazwiska powstała nazwa tej endemicznej odmiany Calathea Goeppertia Phyllodes warscewiczii. Gatunek wiecznie zielony, wieloletni pochodzący z Kostaryki i Nikaragui. Warscewiczii ma ciemne spody liści i niesamowitą strukturę  przypominającą  w dotyku jedwabne, najdroższe materiały tekstylne.

Ta odmiana Calathea uchodzi za królową tego gatunku.

 

Jak rośnie Calathea Goepperia Warscewiczii?

Roślina domowa dorasta do 100 cm wysokości, ma ogromne liście. Zwiększa swą objętość po zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni w bliskim otoczeniu wschodnich okien latem i zachodnich stanowisk w okresie zimy. Należy jej zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza i przepuszczalną lekko kwaśną glebę, a najlepszym podłożem będzie MIESZANKA ODPOWIEDNIA DO CALATHEA (klik)

Podczas przesadzania nie usuwamy nadmiaru gleby z doniczki, a jedynie zmieniamy nieco rozmiar i dosypujemy świeżego podłoża. Nigdy nie podlewamy jej zimną wodą prosto z kranu, wilgotność zapewniamy jej umiarkowanie, najlepiej miękką wodą. Nie spryskujemy tej rośliny wodą, jedynie zapewniamy wilgotność na poziomie 60-70 % za pomocą nawilżaczy powietrza. Zasilamy ją BIOHUMUSEM co drugie podlewanie a w okresie od marca do września raz w miesiącu można stosować nawozy z aminokwasami typu BIOGARDENA (klik)

Odmiany te nie lubią nagłych spadków temperatury oraz przeciągów związanych z otwartym oknem.

 

Pielęgnacja i uprawa roślin z grupy Calathea.

Ze względu na ich pochodzenie Kalatee najlepiej czują się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza, z światłem rozproszonym. Należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia od strony zachodniej oraz południowej. Najlepiej ustawiać rośliny z rodziny marantowatych obok siebie, tworzą wtedy swój własny mikroklimat.

 

 DUŻA Calathea Goepertia Warscewiczii w doniczce o średnicy 19 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 70 cm.

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

 

Waga 5 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z TERRA

Mogą Ci się spodobać