Na stanie

ŁOSIE ROGI Platycerium bifurcatum (don 12cm)

39,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Łosie rogi, bo tak potocznie nazywana jest jedna z najdziwniejszych a zarazem najciekawszych odmian paproci Platycerium bifurcatum.

 

Płaskla (Platycerium) zachwyca swym niepowtarzalnym kształtem liści, przypominającym łosie rogi. Paproć jest epifitem (rośnie na drzewach) i zamieszkuje tropikalne lasy Australii i Indonezji, dlatego jest idealna roślina do łazienki gdzie będzie mogła pobierać wodę z powietrza. Liście pokryte są drobnymi włoskami które zapobiegają nadmiernemu parowaniu wody i pozwalają pobierać roślinie wilgoć z powietrza. Dlatego miejmy na uwadze że Łosie rogi nie lubią gdy je dotykamy ponieważ może to doprowadzić do starcia z blaszki liścia kutnera (włosków). W naturze potężne korony drzew skutecznie blokują dostęp światła ,pamiętajmy o tym w trakcie dobierania stanowiska dla Płaskli w naszych domach.

 

Co lubią Łosie Rogi i jak je uprawiać w warunkach domowych ?

 

Idealny będzie pół cień ale poradzi sobie również w ciemniejszych kątach tam gdzie większość roślin nie daje rady. Łosie rogi posiadają dwa rodzaje liści. Zielone, podłużne które z czasem brązowieją i tworzą konchę (cześć gromadząca wodę i próchnicę), pamiętamy by nie przelewać rośliny ale i nie dopuszczamy by ziemia w której rośnie, całkowicie przeschła. Jak na egzotyka pochodzącego z tej części świat jest roślina ciepłolubną. Kocha temperaturę w przedziale 23-27’C. Zaś zimą z spadkiem do 15-26’C. Jako ciekawostkę można wspomnieć iż roślina nie wymaga do uprawy podłoża i spokojnie można przytwierdzić ją drucikiem do kawałka pnia lub gałęzi, będzie równie dobrze rosła jak w doniczce z ziemią.

Dorasta do 50 cm  a jej ciekawe biało zielone pędy przewieszają się nawet do 60 cm. Na końcach żółtych pędów tworzy małe kwiatostany oraz młode roślinki, które w łatwy sposób można rozmnożyć. Pora zakwitania to czas letni, natomiast młode roślinki na wyrośniętych pędach stanowią piękną dekorację przez cały rok.

Można z niej tworzyć ZIELONE ŚCIANY i kompozycje kwiatowe z roślinami ogrodowymi.

 

Można ją nawozić delikatnymi nawozami takimi jak BIOHUMUS co dwa tygodnie w sezonie wegetacyjnym i raz w miesiącu zimą.

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA PAPROCI. KLIKNIJ TUTAJ.

 

Sadzonka Platycerium bifurcatum w doniczce o średnicy 12 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać