W produkcji

PAPROĆ NAGÓŁKA JARZĘBOLISTNA Hemionitis arifolia

27,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Jedna z ciekawszych sercowatych paproci !

 

Jest zdecydowanie jedną z ciekawszych propozycji jeśli chodzi o bardzo zróżnicowany świat paproci . Wyróżnia się nietuzinkowym kształtem liści przypominającym serduszka osadzone na „łodyżkach” o ciemno zielonej barwie. Liście tej paproci reagują na stopień podlania (przesuszona, roślina zmienia kolor a jej liście zwijają się).

HEMIONITIS pochodzi z południowo-wschodniej Azji gdzie rośnie na drzewach, butwiejących gałęziach i w małych szczelinach skalnych. Takie warunki występowania pozwoliły roślinie wykształcić umiejętność pobierania wody z powietrza. Dlatego świetnie nadaje się do uprawy w terrariach i lasach w szkle.

 

Jak uprawiać paproć Hemionitis arifolia  ?

 

Pamiętamy ,że roślina nie koniecznie przepada za bezpośrednim kontaktem z wodą gdyż zalegające krople wody na liściach mogą doprowadzić do gnicia. Uwielbia jasne stanowiska z dużą ilością rozproszonego światła, jednak unikajmy bezpośredniego słońca, gdyż może ono poparzyć jej delikatne liście. Nagółka jarzębolistna świetnie czuję się w podłożu o lekko kwaśnym odczynie. Pamiętajmy, że jest to roślina lubiącą bardzo wysoką wilgotność powierza (idealna do łazienki) i stale wilgotną ziemię, nie lubi przemokniętego podłoża w którym stoi woda ,gdyż może doprowadzić to do gnicia korzeni. Podlewamy przegotowaną wodą tak aby kamień zawarty w wodzie nie zmienił odczynu gleby. Hemionitis zasilamy nawozem BIOHUMUS(klik) … raz w miesiącu w okresie, od kwietnia do września. Idealnie czuje się w temperaturze 15-21°C. Ciekawy wygląd i zestaw cech które posiada ta niesamowita roślina, sprawia że jest niezwykle cenną i pożądaną odmianą paproci wśród wszystkich roślinomaniaków.

 

Nasza paproć Hemionitis arifolia  to roślina  o wysokości ok 15 cm w doniczce produkcyjnej o średnicy 13 cm.

 

Możesz także zakupić tą roślinę z idealne dopasowaną ceramiczną doniczką  ,która ochroni Twój parapet lub biurko przed przypadkowym przelaniem.

 

ZOBACZ INNE DOPASOWANE DONICZKI DO TEJ ROŚLINY (klik)

 

 

SPRAWDŻ INNE ROŚLINY DO TWOJEGO BIURA LUB DO DOMU (klik)

 

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA innych ROŚLIN. KLIKNIJ TUTAJ.

 

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z PRINGLE, ROŚLINA Z LEAFS, ROŚLINA Z GARNIER, ROŚLINA Z KLIN, ROŚLINA Z STAR, ROŚLINA Z BLOCK, ROŚLINA Z STEEL

Mogą Ci się spodobać