W produkcji

PIPER CROCATUM Pieprz kolekcjonerski (don 10 cm)

49,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

PIPER CROCATUM – Ciekawe wybarwienie lici w odcieniach różu.

 

Większa roślina odmiany PIPER CROCATUM dostępna pod tym linkiem (klik)

Piper Crocatum to ciekawa roślina o powolnym wzroście. Pieprz w naturze występuje w Peru, gdzie porasta ciepłe lasy deszczowe. Jest wyjątkowym pnączem ze względu na mocne ulistnienie i zmieniającą się z wiekiem barwę pędów i liści. Pieprz egzotyczny w warunkach domowych dobrze rośnie przy podporach w postaci drabinki bambusowej (klik) lub palika kokosowego (klik) . Z wiekiem liście staja się coraz większe a różowe unerwienie bardziej widoczne.

 

Niezwykłą ozdobą tej rośliny są liście kontrastujące unerwieniem w kolorach różowych i fioletowych.

 

Wymagania pieprzu ozdobnego. Jak uprawiać pieprz domowy Piperaceae Crocatum:

 

ŚWIATŁO: Stanowisko jasne, ale bez mocnego promieniowania słonecznego. Idealnym miejscem do wzrostu będzie stanowisko z rozproszonym światłem, ewentualnie półcień do 3 metrów od okna.  Przy południowej i południowo-zachodniej stronie należy odsunąć roślinę od okna chroniąc ją od bezpośrednich promieni słońca.

 TEMPERATURA: Piper Crocatum lubi standardową temperaturę pokojową, pomiędzy 18℃, a 25℃ przy wysokiej wilgotności powietrza powyżej 60 %.

PODŁOŻE: preferuje podłoże próchnicze, o dużej przepuszczalności. Idealnie sprawdzi się mieszanka podłoża dla roślin egzotycznych, takich jak philodendrony, z dodatkiem keramzytu lub perlitu. Specjalistyczna mieszanka do philodendronów tutaj : PODŁOŻE DO FILODENDRONÓW (klik) . W okresie wzrostu, od wiosny do jesieni, nawozimy raz na dwa tygodnie biohumusem:  BIOHUMUS (klik).

PODLEWANIE:  Pieprz lubi mieć stale wilgotną glebę, oraz wilgotność powietrza w okolicy 60 % lub wyżej. Podlewamy więc umiarkowanie, małymi ilościami wody w mniejszych odstępach czasowych, aby zapewnić jej optymalne warunki. Zraszamy jej liście letnią, przegotowaną wodą raz w tygodniu.

Regularne usuwanie kurzu z liści miękką szmatką zwilżoną czystą wodą pozwoli im oddychać.

 

Pieprz Crocatum w doniczce produkcyjnej rozmiar 10 cm. Wysokość rośliny to ok 20 cm z doniczką

Waga 1 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE ROZMIAR 10 cm

Mogą Ci się spodobać