Na stanie

SANTOLINA cyprysikowata, lawenda cypryjska WIRUSOBÓJCZA! Odpędza komary !!!

16,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Rośliny wirusobójcze?…Santolina, odpędza szkodniki i komary.

 

Santolina, znana również jako lawenda brodawkowata lub lawenda cypryjska, to rodzaj roślin zielnych z rodziny astrowatych (Asteraceae). Charakteryzuje się silnie aromatycznymi liśćmi i kwiatuszkami zebranymi w kuliste główki. Roślina ta jest pochodzenia śródziemnomorskiego i jest powszechnie uprawiana jako roślina ozdobna ze względu na swój wygląd i zapach. Może być także wykorzystywana jako roślina przyprawowa lub lecznicza. W zależności od gatunku, santolina może mieć srebrzyste, szarozielone lub zielone liście oraz kwiaty w odcieniach żółci lub bieli.

Jest ceniona za swoją odporność na suszę i łatwość w uprawie, co czyni ją popularnym wyborem w ogrodach krajobrazowych i skalnych. Santolina to wieloletnia roślina, która pachnie miętą, dzięki temu odstrasza KOMARY i inne szkodniki. Ma właściwości wiruso i bakteriobójcze, do tego celu można zmiksować kwiatostany i górne świeże odrosty w połączeniu z ekstraktami innych roślin, takich jak aloes.

Jak uprawiać lawendę brodawkowatą „cypryjską” ? Santolina ma właściwości wiruso i bakteriobójcze i jest łatwa w pielęgnacji!

Santolinę należy raz w roku wczesną wiosną przyciąć na wysokości 20 cm. Można ją też formować w różne kuliste kształty. Lubi miejsca słoneczne i jest bardzo odporna na mrozy i suszę. Osiąga wysokość ok. 40 cm, można z niej robić żywe obrzeża na rabatach kwiatowych. Kwitnie  latem jaskrawo-żółtymi barwami.

Świetnie nadaje się do pojemników i do gruntu, dobrze wygląda sadzona w grupach po ok 3-9 roślin.

Santolina w dużej doniczce produkcyjnej o średnicy 11 cm.

Waga 0,6 kg
KOLOR

SREBRNO-ŻÓŁTY

Mogą Ci się spodobać