Pozostało tylko: 2

SAXIFRAGA STOLONIFERA VARIEGATA rozłogowa skalnica domowa (don 10cm)

34,90 

Pozostało tylko: 2

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Saxifraga stolonifera variegata, kolekcjoner dla każdego pasjonata roślin z białymi wybarwieniami na liściach.

Sprawdź skalnicę o innym wybarwieniu liści (klik)

Skalnica stolonifera variegata, znana również jako bergenia domowa, to roślina z rodziny Saxifragaceae. Jest to bylina wieloletnia, która charakteryzuje się grubymi, skórzastymi liśćmi i wiosennymi kwiatami w kolorze różu lub białym. Rośnie dobrze w miejscach o zacienionym lub półcienistym stanowisku oraz glebie wilgotnej i przepuszczalnej.

Roślina pochodząca z Japonii, Chin oraz Korei. Świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach uprawy. Może rosnąć w towarzystwie skał i kamieni, co daje duże możliwości do tworzenia ciekawych aranżacji domowych.

 

Jak uprawiać Skalnice rozłogową variegata ?

 

Saxifraga stolonifera  jest rośliną łatwą w uprawie. Wystarczy jej zwykła ziemia do kwiatów doniczkowych (klik), koniecznie z warstwą drenażu na dnie doniczki. Skalnica rozłogowa woli niższe temperatury nawet latem ( 13 – 18 °C), zimą warto ją przenieść do nieogrzewanego pomieszczenia.

Gleba powinna być stale lekko wilgotna, dlatego warto ją regularnie podlewać. Dobrze znosi suche powietrze. Saxifraga stolonifera ma małe wymagania nawozowe. W okresie wegetacji można zasilać nawozem organicznym (klik) lub ekologicznym nawozem z biohumusem (klik) raz w miesiącu.

Ze względu na to, że liście są pokryte włoskami, nie należy używać nabłyszczacza do liści, zaś osiadający kurz najlepiej czyścic poprzez spryskiwanie wodą.

 

Saxifraga stolonifera w doniczce produkcyjnej o średnicy 10 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką 12 cm.

Waga 1 kg
OPCJA

Roślina w donicy o średnicy 10 cm.

Mogą Ci się spodobać