-50%

EPIPREMNUM BLUE FORM VARIEGATA Epipremnum – 50 % (don 10 cm)

74,90 74,92 

Najniższa cena z 30 dni: 74,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pnącze z grupy Premium, roślina z wyjątkowym kształtem liści – Epipremnum Blue Form Variegata z bambusową podporą.

 

UWAGA: Kupujesz rośliny ze zdjęć w galerii. Zostały zaadaptowane do nowego specjalistycznego podłoża, więc nie musisz ich przesadzać przez okres 6 miesięcy. Pierwsze nawożenie zalecamy 3 tygodnie po otrzymaniu roślin!

 

Większa roślina odmiany Epipremnum Blue Form Variegata dostępna tutaj (klik)

 

Kolekcjonerskie pnącze należące do rodziny obrazkowatych o biało zielonych liściach. Odmiana Blue Form Variegata cechuje się  białymi przebarwieniami  w formie drobnych punktów rozlewających się często na cały liść. W niektórych partiach liści dochodzi do całkowitego braku chlorofilu a odbarwienia efektownie kontrastują z zielenią mocno powycinanych liści.

 

Zieleń często przechodzi w odcienie szarości i biel kości słoniowej. Każdy liść jest oryginalny niczym odcisk linii papilarnych dłoni.

 

Odmiana Epipremnum pinnatum Variegata rośnie wolniej od czysto zielonych form tego gatunku, jednak po kilku latach jej pędy mogą dorastać nawet do 2 metrów długości. Kolekcjonerskie Epipremnum możesz prowadzić nas bambusowych podporach, lub pozostawić pędy w swobodnym przewieszeniu.

Roślina domowa wpisuje się bardzo dobrze w aranżację nowoczesnych wnętrz i tadycyjnych mieszkań.

 

Można ją uprawiać w formie przewieszającej się, lub pomóc w wspinaniu mocując do pędów podpory.

 

Czy Epipremnum pinnatum Blue Form Variegata jest wymagające?

 

Roślina mało wymagająca i łatwa w uprawie !

 

STANOWISKO:  jasne z rozproszonym światłem. Ustawiając ją w dużym cieniu liście będą mniejsze a międzywęźla będą dłuższe. Dla pięknego wybarwienia liści będzie potrzebowała dużo rozporoszonego światła.

 

PODLEWANIE: zimą podlewamy z wyczuciem, aby gleba w doniczce zdążyła przeschnąć do połowy objętości podłoża. W okresie wegetacji odmiana ta lubi być nawożona BIOHUMUSEM (klik) raz w tygodniu, co spowoduje lepsze wybarwianie się wariegacji na liściach.

 

TEMPERATURA: roślina dobrze rośnie w temperaturze 25-30 st C,  zimą optymalnie będzie utrzymywanie stałej wilgotności na poziomie 60 % oraz temperatury ok 20 st C.

 

Epipremnum pinnatum Blue Form VARIEGATA w doniczce produkcyjnej  o średnicy 10 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  od 30-35 cm.

 

 

Waga 2 kg
WYBIERZ NR. SADZONKI:

NR 1, NR 2, NR 3, NR 4, NR 5, NR 6, NR 7, NR 8

Mogą Ci się spodobać