Na stanie

MONSTERA DZIURAWA XL Monstera deliciosa ( don 19 cm)

99,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Monstera deliciosa to ciekawy kultywar, klasyka gatunku do nowoczesnych mieszkań.

 

Masz jeszcze do wyboru inne rozmiary monstery:

 

Monstera deliciosa MAŁA (klik)

Monstera deliciosa DUŻA (klik)

 

Duże pnącze doniczkowe żyjące wiele lat, mogące dorastać do 2-3 metrów. Piękne dziurawe liście, u dorosłych okazów do 60 cm średnicy. Pochodzi z tropików Ameryki Środkowej aż do Ameryki Południowej. Tworzy dużą kępę i żywo jasnozielone młode liście i starsze ciemniejsze. W naturze płoży się po wilgotnym podłożu, a jeżeli napotyka przeszkodę wyciąga duże liście do słońca wspinając się w górę. Duża roślina tworzy wiele korzeni powietrznych służących roślinie jako podpory. Wyrośnięte rośliny doniczkowe Monstera deliciosa tworzą bezzapachowe kwiatostany w formie kolb z żółtawymi kwiatami. Zakwitają w okresie letnim.

 

Jak uprawiać i pielęgnować Monstery? Monstera deliciosa-rośliny domowe.

 

Monstera lubi temperatury w granicach 18-25 st C i lekko wilgotne powietrze, które możemy jej zagwarantować przez zraszanie raz w tygodniu. Monstera deliciosa lubi jasne stanowiska z rozproszonym światłem, wtedy ma zwarty pokrój, natomiast na stanowiskach zacienionych, które tez preferuje, mocniej wyciąga swoje liście i pędy, bez negatywnego wpływu na jej kondycję.

 

Monstera w naturalnych warunkach może dorastać nawet do 20 metrów długości. 

 

Przesadzamy roślinę raz na 2-3 lata do nieco większej donicy z dodatkiem przepuszczalnej gleby składającej się z 30 % substratu torfowego, 40 % podłoża kokosowego, 20 % chipsów kokosowych i 10 % keramzytu. Rośliny podlewamy dopiero jak gleba wyschnie w połowie, podlewamy niedużą ilością odstanej wody. Nawozimy w okresie wegetacyjnym BIOHUMUSEM (klik) lub nawozami organicznymi z aminokwasami BIO GARDENA (klik)

 

Powycinane liście Monstery powodują swobodny przepływ powietrza, wiatrów i wody w postaci deszczów występujących w jej naturalnym środowisku.

 

Monstera deliciosa w doniczce o średnicy 19 cm. Wysokość rośliny z doniczką to  60-70 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

Waga 6 kg
OPCJA:

Duża roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 19cm

Mogą Ci się spodobać