Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Mało wody Podlewanie Mało wody
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

CEROPEGIA WOODA Ceropegia Woodi

24,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

 

Sadzonka Ceropegia Woodi o kontrastowych barwach liści.

 

Ceropegia Wooda to roślina domowa o charakterze pnącym. Pochodzi z Południowo -Zachdniej Afryki oryginalna roślina domowa o atrakcyjnym zwieszającym pokroju. Drobne dekoracyjne ulistnienie oraz piękne drobne kwiaty sprawiają że wygląda minimalistycznie i bardzo dekoracyjnie. Ta niepozorna roślina jest sukulentem bulwiastym, który radzi sobie w trudnych warunkach. Tworzy bulwę, w której gromadzi wodę, co pozwala jej przetrwać okresy suszy. Blaszki liściowe są drobne z zielono białą kolorystyką, natomiast spodnia strona liści ma kolor bordowy i stanowi mocny kontrast z otoczeniem. Od sierpnia zakwita drobnymi fioletowo kremowymi kwiatami, oraz wytwarza małe bulwy służące jej do rozmnażania. Przycinając końcówki łodyg Ceropegia staje się bujniejsza i szybko się zagęszcza. Roślina dobrze wygląda w małych MAKRAMACH.

 

Jakie wymagania ma Ceropegia ?

 

Stanowisko jasne i słoneczne, ale należy uważać na bezpośrednie długie nasłonecznienie, mogące poparzyć roślinę. Temperatury optymalne dla tej rośliny domowej to 18-28 st C, możemy ją zraszać raz w tygodniu, natomiast podlewamy gdy gleba w doniczce przeschnie. Do przesadzenia rośliny używamy podłoża do sukulentów z dodatkiem piasku. Do nawożenia używamy nawozy które działają przez długi czas np ORGANIC WEGETA GUANO (klik)

 

Zimą dobrze robi jej temperatuta w granicach 15 st C przez około 3 miesiące, co wzmacnia roślinę i powoduje lepszy wzrost w sezonie. Należy pamiętać że roślina ta nie lubi przeciągów!!!

 

Sadzonka Ceropegia Woodi w doniczce o średnicy 9 cm .

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA innych ROŚLIN. KLIKNIJ TUTAJ.

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO, ROŚLINA

Podlewanie

,

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać