W produkcji

HOJA KOLEKCJONERSKA Hoya Curtisii z hakiem

99,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Hoya Curtisii – kolekcjonerskie piękno w Twoim domu.

 

Mniejsza sadzonka tej odmiany pod tym linkiem (klik)

 

To jedna z drobniejszych odmian tej pochodzącej z Azji Południowo-Wschodniej rośliny egzotycznej. Dzięki swej kompaktowości wpasuje się w każde wnętrze. Charakteryzuje się drobnymi, mięsistymi listkami o oliwkowozielonym kolorze ze srebrzystym deseniem i okrągławym kształcie z charakterystycznym, przypominającym serce szpiczastym wierzchołkiem.

Należy do roślin wolno rosnących, ale gdy już się ugruntuje to schodzące kaskadowo pnącza potrafią osiągnąć nawet do 50 cm długości. Dlatego też zaleca się, aby ta roślina domowa była hodowana w podwieszanych donicach.

 

Hoya to piękna i stosunkowo łatwa w uprawie roślina doniczkowa. Odmiana Hoya Curtisii dla amatorów i profesjonalnych ogrodników!

 

Hoya Curtisii do zakwitnięcia potrzebuje więcej nasłonecznienia niż inne odmiany z gatunku Hoya. Ale przy odpowiednich warunkach świetlnych i odpowiednim przesuszeniu w porze odpoczynku (4-5 tygodni w okresie zimowym) odwdzięczy się zakwitając mleczno – różowymi kwiatkami, które wieczorami wydzielają charakterystyczny miodowy zapach. Po przekwitnięciu nie należy obcinać kwiatostanów. Hoya sama zrzuci zwiędłe kwiatki, by w następnym roku zakwitnąć w tych samym miejscach.

 

HOYA CURTISII – JAK UPRAWIAĆ I PIELĘGNOWAĆ ?

 

Hoya Curtisii lubi jasne, rozproszone światło, ale nie byt mocne (ekspozycja na mocne słońce może poparzyć jej liście). Idealnie sprawdzą się okna o wschodniej lub zachodniej ekspozycji. Aby zakwitnąć potrzebuje dobrego nasłonecznienia, dlatego o ile wytrzyma również słabiej oświetlone miejsca, to wtedy nie należy oczekiwać kwiatów.

Pochodząca z Azji Południowo-Wschodniej roślina lubi ciepło i choć w kwestii wilgotności powietrza jest bardzo tolerancyjna to zdecydowanie preferuje wysoką wilgotność powietrza. Idealna temperatura to 18-25 stopni.

Hoya należy do rodziny sukulentów, gromadzi wodę. Pomiędzy podlewaniami lubi przeschnąć. Podlewając zwracamy uwagę na to, aby woda wsiąkała w podłoże równomiernie. Dobrze zadbać również o drenaż w doniczce, aby ewentualny nadmiar wody mógł spłynąć.

Podłoże silnie drenujące, o dobrej przepustowości. Świetnie sprawdzą się mieszanki dla sukulentów lub kaktusów, np. PODŁOŻE DO HOI (klik)

W okresie letnim należy regularnie zasilać roślinę nawozem dla roślin kwitnących, jak BIOGARDENA INTERWENCYJNA (klik)

 

Uwaga! sok i liście rośliny są trujące, więc należy ją usytuować w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

 

Kolekcjonerska Hoya Curtisii w doniczce z hakiem o średnicy 14 cm. 

Waga4 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA W DONICY Z HAKIEM

Mogą Ci się spodobać