-50%

MRÓWCZA ROŚLINA, ANT PLANT Hydnophytum papuanum -50%

39,90 66,90 

Najniższa cena z 30 dni: 39,90 
aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
SKU: Brak danych Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Hydnophytum w naturze jest schronieniem dla mrówek.

 

Hydnophytum to roślina-epifit  żyjąca w symbiozie z mrówkami. W bulwach tych myrmekofitów, mrówki uwielbiają tworzyć swoje kolonie.

Mrówki wewnątrz bulw drążą korytarze, dając roślinie dostęp do świeżego powietrza i zapewniają  ochronę przed szkodnikami. Ściany korytarzy w bulwie wyścielone są gruczołami, które wchłaniają odchody mrówek, jako część pożywienia rośliny. Miejscem pochodzenia tej rośliny jest tropikalna Azja południowo wschodnia, gdzie porasta konary drzew. Bulwa , którą tworzy w dolnej części zwana jest kaudeksem służy do gromadzenia wody, jednocześnie jest schronieniem dla mrówek. Z górnej części rośliny wyrastają grube pędy z eliptycznymi listkami o żywej zielonej barwie. Stwarzając tej roślinie doniczkowej dogodne warunki, może zakwitać i wytwarzać piękne drobne owoce. Roślina dorasta do 50 cm wysokości. Bulwy mogą osiągać do 60 cm średnicy, a delikatne kolce na bulwie chronią roślinę przed drapieżnikami. Podobny charakter mają grupy roślin Anthorriza, Myrmecodia, Myrmephytum i Squamellaria.

Rośliny domowe tego rodzaju stanowią duże zainteresowanie kolekcjonerskie dla fanatyków niezwykłych roślin.

 

Uprawa roślin epifitycznych z grupy Hydnophytum.

 

Myrmekofit lubi stanowiska dobrze doświetlone o dużej wilgotności i temperaturze ok 23 st C. Najlepszą gleba dla tych epifitów jest mieszanka keramzytu 20% z włóknami kokosowymi 30 %, perlitem 10 % i substratem torfowym w ilości 40 %. Hydnophytum lubi zraszanie raz w tygodniu, zwłaszcza latem i zimą. W okresie od marca do września roślinę należy regularnie nawozić nawozami z aminokwasami BIO GARDENA (klik)

 

 Roślina Hydnophytum w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  40 cm .

Waga 6 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROSLINA Z MARTIN BLUE, ROŚLINA Z YODA, ROŚLINA Z BLOCK WHITE

Mogą Ci się spodobać