Na stanie

KALATEA YELLOW FUSION Calathea (don 9cm)

39,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Calathea Yellow Fusion – młodsza siostra White Fusion!

 Większa sadzonka Calathea Yellow Fusion dostępna jest pod tym linkiem (klik)

Calathea Yellow Fusion to prawdziwy klejnot wśród roślin doniczkowych, prezentujący liście w delikatnym żółto-zielonym odcieniu, ozdobione mistycznymi plamami różu i kremu. Ta piękność oczarowuje nie tylko swoim wyglądem, ale także swoją delikatnością. Wymaga właściwej pielęgnacji, uwielbiając umiarkowane światło i regularne nawilżanie. Jej egzotyczny urok doskonale uzupełni każde wnętrze, dodając mu nutę tropikalnego piękna.

 

Wymagania roślin kolekcjonerskich z grupy Calathea:

 

ŚWIATŁO: stanowisko jasne, ale o rozproszonym świetle, ewentualnie delikatny półcień. Należy pamiętać, że białe wybarwienie jest zależne od ilości światła, ale z kolei zbyt agresywne słońce może parzyć jej liście. Idealna będzie ekspozycja wschodnia. Przy południowej i południowo-zachodniej należy rozproszyć światło lub odsunąć roślinę od okna.

 

TEMPERATURA: Calathea White Fusion lubi stabilne temperatury pomiędzy 18-25 ℃, bez gwałtownych zmian i skoków, przy czym niskie temperatury spowolnią jej wzrost. Źle również znosi przeciągi.

 

PODŁOŻE: preferuje podłoże próchnicze, o lekko kwaśnym odczynie i dużej przepustowości. Idealnie sprawdzi się mieszanka podłoża dla roślin lubiących wilgoć, z dodatkiem keramzytu lub perlitu.

Specjalistyczna mieszanka do kalatei tutaj : PODŁOŻE DO CALATHEA (klik)

Sprawdzą się też mieszanki na bazie włókna kokosowego, rozluźnione perlitem, z dodatkiem węgla aktywnego.

W okresie wzrostu, od wiosny do jesieni, nawozimy raz na dwa tygodnie biohumusem:  BIOHUMUS (klik) … zmniejszając proporcje do 50% względem tych wskazanych przez producenta.

 

PODLEWANIE: Calathea White Fusion lubi mieć stale wilgotną (ale nie rozmokłą!) glebę. Podlewamy więc umiarkowanie, ale bardzo regularnie, aby zapewnić jej optymalne warunki. Do podlewania zaleca się używać przefiltrowanej lub przegotowanej i odstanej wody (jest bardzo wrażliwa na kamień i chlor!).

Jak każda roślina egzotyczna wymaga dużej wilgotności powietrza. Warto ustawić ją w pobliżu nawilżacza, albo na podstawce z wodą i kamyczkami. W drugim przypadku uważamy, aby woda nie dostawała się od spodu do rośliny oraz regularnie (nawet codziennie!) zraszamy jej liście letnią, przegotowaną wodą. Przy zbyt niskiej wilgotności jej liście zaczną przysychać.

Regularne usuwanie kurzu z liści miękką szmatką zwilżoną czystą wodą pozwoli im to oddychać.

 

Calathea Yellow Fusion w doniczce produkcyjnej rozmiar 9 cm. Wysokość rośliny to ok 30 cm z doniczką

Waga 3 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE ROZMIAR 9 cm

Mogą Ci się spodobać