Na stanie

MISKANT CHIŃSKI 'Morning Light’ Miscanthus sinensis

39,90 

Na stanie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Trawa Miskant Morning Light – fontanna srebrzystości

 

Laureat prestiżowej nagrody brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego Miskant chiński Morning Light to jedna z najpiękniejszych odmian tego gatunku.

Ta wspaniała trawa stanowi zjawiskową ozdobę każdego ogrodu. Wąskie u podstawy i szerokie u góry kępy dorastają do 160 – 200 cm wysokości. Długie, smukłe źdźbła wyróżniają się chłodnym, srebrzystym ubarwieniem. Przez ich środek biegnie charakterystyczny biały nerw, a obrzeża otacza kremowa lamówka. Ich gęstość i zwiewność sprawia, że poruszają się nawet przy najmniejszym podmuchu wiatru, mieniąc się w słońcu srebrzystym blaskiem.

 

Pod koniec lata mogą pojawiać się  wiechowate, czerwono-brunatne kwiatostany.

 

Jesienią trawy Miskanta przebarwiają się i powoli zasychają, nie tracąc jednak na atrakcyjności. Potrafią zdobić ogród niemal do  samej wiosny.

Odmiana Morning Light jest dosyć odporna na mróz, jednak przez pierwsze dwa lata uprawy dobrze jest zabezpieczyć roślinę przed zimą, przykrywając jej podstawę warstwą kory, trocinami, suchymi liśćmi lub słomą. Kopczyki usuwamy dopiero na wiosnę, obcinając również zeszłoroczne, suche pędy nisko przy ziemi. Morning Light  jest odmianą szybkorosnącą (choć nieinwazyjną!) i z roku na rok zagęszcza się, dzięki czemu po dwóch latach powinna wytrzymywać zimy bez okrywania.

 

Klasyczny i elegancki wygląd trawy sprawia, że pięknie prezentuje się zarówno solo, jak i w grupach, a także wśród innych roślin.

Miskant chiński jest trwały, przez wiele lat zachowuje ładny pokrój, a do tego jest łatwy w uprawie. Wymaga w pełnego nasłonecznienia, lekkiego i przepuszczalnego podłoża o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie oraz umiarkowanej wilgotności. Roślinę można zasilać kompostem lub uniwersalnym nawozem wieloskładnikowym Astvit (klik)

 

 

TRAWA W DUŻEJ DONICZCE O ŚREDNICY 17 CM. 

 

Wysokość trawy wraz z doniczką ok 50 cm

 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

 

Do upraw używamy wyłącznie naturalnych nawozów ORGANIC PERU.

Do ochrony roślin używamy NATURALNYCH MIKROORGANIZMÓW

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA. KLIKNIJ TUTAJ.

Waga3 kg
KOLOR

PURPUROWY

Mogą Ci się spodobać