MRÓWCZELINA Myrmecodia echinata Beccarii

64,90 97,80 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
SKU: Brak danych Kategorie: ,
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Epifityczna roślina domowa Myrmecodia żyje w symbiozie z mrówkami.

 

Kolekcjonerska roślina z rodziny marzanowatych jest myrmekofitem i w naturze dzieli swój zgrubiały pień z mrówkami. Grupa ciekawych roślin domowych pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej, Indochin, Malezji, występuje również na Filipinach.

Ta ciekawa roślina doniczkowa przypomina sukulenty, jednak nie ma z nimi nic wspólnego a jej zgrubiały pień pokryty jest cierniami chroniącymi ją w naturze przed zwierzętami roślinożernymi. Posiada sporo liści na długich ogonkach i może zakwitać małymi rurkowatymi kwiatami w kolorze bieli.

 

Myrmecodia tak jak HYDNOPHYTUM (klik) to roślina epifityczna żyjąca w symbiozie z mrówkami. W zgrubiałych pędach mrówki tworzą korytarze dając roślinie dostęp do świeżego powietrza i zapewniają  ochronę przed innymi szkodnikami. Mrówki strawiony pokarm pozostawiają w korytarzach bulwy, co daje dodatkowe odżywianie dla rośliny.

Roślina dorasta do 40 cm wysokości. Bulwy mogą osiągać do 50 cm średnicy, a  kolce na zgrubiałym pędzie chronią roślinę przed drapieżnikami. Podobny charakter mają grupy roślin Anthorriza, Myrmephytum i Squamellaria.

 

Rośliny domowe tego rodzaju stanowią duże zainteresowanie kolekcjonerskie dla fanatyków niezwykłych roślin.

 

Uprawa roślin epifitycznych z grupy roślin domowych Myrmecodia.

 

Myrmekofit lubi stanowiska jasne i temperaturę ok 25 st C. Najlepszą gleba dla tych epifitów jest mieszanka kory do storczyków 30% z włóknami kokosowymi 30 %, perlitem 10 % i substratem torfowym w ilości 30 %. Myrmecodia lubi zraszanie raz w tygodniu, zwłaszcza latem i zimą. W okresie od marca do września roślinę należy regularnie nawozić nawozami organicznymi z humusem HUMUS(klik) lub nawozami z aminokwasami BIO GARDENA (klik)

 

 

Myrmecodia w doniczce o średnicy 12cm. Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z KLIN, ROŚLINA Z WINETU, ROŚLINA Z JAJO WHITE

Mogą Ci się spodobać