Na stanie

PALMA CHAMEDORA SREBRNA metallica (don 15cm)

99,90 

Na stanie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Meksykańska niewymagająca palma Chamaedora Metallica z tropików.

 

Chamedora METALLICA (Chamaedora) pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej, w naszym klimacie jest rośliną ozdobną domową o metalicznych , pierzastych liściach. Roślina lubi jasne stanowiska i potrzebuje stale wilgotnego podłoża.

 

Cechą charakterystyczną są mocne wcięcia na metalicznych liściach i powolny wzrost w trudnych warunkach domowych, nawet z ograniczoną ilością światła.

 

Jakie wymagania ma Chamedora METALLICA ?

 

TEMPERATURA: przeciętna temperatura naszych mieszkań:  12 – 25°C , zimą w granicach 18°C

 

PODŁOŻE: preferuje dobrze przepuszczalne, luźne podłoże z domieszka perlitu. Można skorzystać z gotowej mieszanki dedykowane do roślin domowych, którą znajdziesz tutaj (klik) BIGOS DO WSZYSTKICH ROŚLIN

 

PODLEWANIE: Umiarkowane, Lubi podwyższoną wilgotność powietrza, latem należy regularnie zraszać wodą, a liście przecierać miękką wilgotną szmatką. Częste podlewanie niezbędne jest latem, zimą podlewanie i nawożenie ograniczamy do minimum. Chamedora METALLICA lubi również częste zraszanie, co przyśpiesza jej wzrost. Od wiosny do jesieni poleca się zasilać roślinę dwa razy w miesiącu nawozem do zielonych roślin doniczkowych. Do kolekcjonerskich roślin polecamy nawóz z aminokwasami BIoGardena INTERWENCYJNA (klik)

 

Chamedora METALLICA (Chamaedora) w doniczce o średnicy 15 cm. Wysokość rośliny 35 cm.

Waga3 kg
OPCJA:

Roślina o wysokości 50 cm wraz z doniczka o średnicy 22 cm

Mogą Ci się spodobać