Draceny

Dracena (łac. Draceana) należy do rodziny szparagowatych i jest spokrewniona z dobrze nam znaną konwalią. Pochodzi z tropikalnych terenów Azji i Afryki, gdzie osiąga okazałe rozmiary kilkumetrowych drzew. Draceny są zaliczane do sukulentów, gdyż wytwarzają grube pnie, w których magazynują wodę, aby przetrwać wysokie temperatury i okresy suszy panujące w ich naturalnym środowisku.

Odmiany Draceny różnią się wielkością, kształtem i kolorem, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – ich długie liście wyrastają na zewnątrz i wznoszą się z centralnej łodygi.
W domowych warunkach Dracena może dorastać do 2-3 m wysokości, jednak jej wzrost jest powolny i z powodzeniem można go kontrolować poprzez przycinanie wierzchołków. Dzięki temu uzyskamy roślinę o niebagatelnym, rozgałęzionym pokroju.

Pielęgnacja Draceny jest wyjątkowo łatwa. Wystarczy zapewnić jej duże ilości rozproszonego światła oraz ciepło i dostateczną wilgotność powietrza. Za tę odrobinę troski Draceana odwdzięczy się, nadając wnętrzom nieoczekiwany element architektoniczny.

Filtruj