Na stanie

PELARGONIA STOJĄCE ZONALE Pelargonium RED (don 11 cm)

14,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pelargonia Zonale, odporna roślina do donic i do gruntu.!

Zobacz wszystkie kolory serii PELARGONIA  tutaj (klik)

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu program Pelargonium Toscana®. Efekt wieloletniej pracy hodowlanej, w procesie której powstały wyjątkowe jakościowo rośliny i najlepsza paleta kolorów. Pelargonium Toscana to synonim doskonałej wydajności w ogrodzie, zniewalających kolorów i niezwykłych połączeń dwubarwnych.

 

Pelargonie Zonale, to grupa pelargonii o pokroju stojącym, kompaktowym i bujnym kwitnieniu. Rośliny ogrodowe tej grupy należą do bardzo odpornych na trudne warunki atmosferyczne, między innymi na suszę. Nasze odmiany mają zwarty pokrój oraz ciemnozielone gęste ulistnienie. Osiąga wysokość ok. 35 cm, można z niej robić żywe obrzeża na rabatach kwiatowych. Rośliny sadzone w skrzynkach balkonowych lub donicach kwitną całe lato aż do późnej jesieni dużymi baldachami gęstych kwiatów.  Pelargonie zonale można też sadzić w gruncie na słonecznych stanowiskach.

 

Jak pielęgnować kwiaty balkonowe z grupy Pelargonia Zonale?

 

STANOWISKO: Pelargonia lubi miejsca słoneczne, ale półcień też jest dobry dla jej prawidłowego wzrostu. Rośliny sadzone na mocno oświetlonych stanowiskach mają bardziej zwarty pokrój i intensywniejsze kolory kwiatów.

PODŁOŻE: Ważne aby rośliny te sadzić do dobrego, specjalistycznego podłoża DO PELARGONII (klik), ponieważ lubią glebę żyzną dobrze przepuszczalną z odpowiednim nawilżaczem dostępnym tutaj HYDROŻEL (klik)

Sadząc pelargonie do pojemników pamiętaj o otworach odwadniających !!!

NAWOŻENIE: Do Pelargonii zalecamy organiczny nawóz na kwitnienie z glinką, okrzemkami i guano ptaków morskich z Peru : OrganicPeru Guano(klik)

Nawóz ten działa 90 dni i warto go dodawać do gleby podczas sadzenia roślin. Nawozy płynne takie jak BIOHUMUS(klik)  możemy używać cały cykl uprawy roślin ogrodowych.

Z czym łączyć pelargonie stojące?

Pelargonie stojące dobrze prezentują się z wielkokwiatowym BIDENSEM(klik), lub z roślinami do słońca takimi jak SANVITALIA (klik) oraz najpiękniejszym wypełnieniem dolnych partii skrzynek DICHONDRĄ SREBRZYSTĄ (klik). Oczywiście przy łączeniu ich z innymi gatunkami ogranicza tylko wyobraźnia.

 

Rośliny w doniczkach produkcyjnych o średnicy 11 cm.

 

Waga 0,6 kg
KOLOR:

CZERWONY

Mogą Ci się spodobać