PELARGONIA STOJĄCA ZONALE Wybierz kolor! (don 11 cm)

14,90 14,92 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pelargonia Zonale, odporna roślina do donic i do gruntu.!

ZOBACZ CAŁĄ SERIĘ I KOLORY PELARGONII STOJĄCEJ ZONALE TUTAJ (klik)

Pelargonie Zonale, to grupa roślin o pokroju stojącym i gęstym zakwitaniu. Rośliny ogrodowe tej grupy należą do bardzo odpornych na trudne warunki atmosferyczne, między innymi na suszę. Nasze odmiany maja zwarty pokrój oraz ciemnozielone gęste ulistnienie. Osiąga wysokość ok. 35 cm, można z niej robić żywe obrzeża na rabatach kwiatowych. Rośliny sadzone w skrzynkach balkonowych lub donicach zakwitają do późnej jesieni dużymi baldachimami gęstych kwiatów.  Pelargonie zonale można też sadzić w gruncie na słonecznych stanowiskach.

 

Jak pielęgnować kwiaty balkonowe z gupy Pelargonia Zonale?

 

Pelargonia lubi miejsca słoneczne, ale półcień też jest dobry dla jej prawidłowego wzrostu. Rośliny sadzone na mocno oświetlonych stanowiskach mają bardziej zwarty pokrój i intensywniejsze kolory kwiatów. Ważne aby rośliny te sadzić do dobrego, specjalistycznego podłoża DO PELARGONII (klik), ponieważ lubią glebę żyzną dobrze przepuszczalną z odpowiednim nawilżaczem. Sadząc pelargonie do pojemników pamiętaj o otworach odwadniających !!! Do Pelargonii zalecamy organiczny nawóz na kwitnienie z glinką, okrzemkami i guano ptaków morskich z Peru : OrganicPeru Guano(klik) Nawóz ten działa 90 dni i warto go dodawać do gleby podczas sadzenia roślin. Nawozy płynne takie jak BIOHUMUS(klik)  możemy używać cały cykl uprawy roślin ogrodowych.

 

Z czym łączyć pelargonie stojące?

Pelargonie stojącedobrze prezentują się z wielkokwiatowym BIDENSEM(klik), lub z roślinami do słońca takimi jak SANVITALIA (klik) oraz najpiękniejszym wypełnieniem dolnych partii skrzynek DICHONDRĄ SREBRZYSTĄ (klik). Oczywiście przy łączeniu ich z innymi gatunkami ogranicza tylko wyobraźnia.

 

Rośliny w doniczkach produkcyjnych o średnicy 11 cm.

Do ochrony roślin używamy NATURALNYCH MIKROORGANIZMÓW

 

Pamiętaj że możesz u nas dokupić inne produkty takie  jak  ….ZIEMIA DO PELARGONII , kliknij tutaj.

Waga 0,6 kg
KOLOR:

CZERWONY, BIAŁY, RÓŻOWY

Mogą Ci się spodobać