Na stanie

PEPEROMIA RAINDROP Peperomia polybotrya

34,90 

Na stanie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Peperomia o największych liściach RAINDROP.

 

Peperomia polybotrya Raindrop cieszy się coraz większą popularnością ze względu na małe wymagania i odporność na okresowe susze, a jej duże błyszczące liście w kształcie kropli wody tworzą okrągłą kopułę wokół całej rośliny.

W miejscu łączenia grubego ogonka liściowego z blaszką liściową widoczny jest jasny punkt, co jest cechą charakterystyczną tej odmiany. Peperomia rośnie w umiarkowanym tempie, więc da się zauważyć jej przyrosty w niedługim czasie, jednak nie jest rośliną ekspansywną, więc nie wymaga nadmiernej pielęgnacji.

 

Jej pochodzenie to Ameryka południowa, więc dobrze zniesie domowe ciepłe warunki klimatyczne, jednak należy ją chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem.

 

Jak uprawiać peperomie?

 

Są to rośliny bardzo tolerancyjne, znoszą półcień i najlepiej rosną  na stanowiskach z rozproszonym światłem, należy unikać bezpośredniego słońca. Nie lubią nadmiaru wody, należy je podlewać bardzo umiarkowanie, a czasami nawet doprowadzać do lekkiego przeschnięcia gleby w doniczce. Po zaaklimatyzowaniu się rośliny w Twoim domu ,warto rozluźnić jej podłoże przez dodanie do gleby piasku , perlitu lub wermikulitu. Nawozimy naturalnym BIOHUMUSEM (klik) lub nawozami z aminokwasami BIO BARDENA (klik) w okresie wiosny i lata raz w miesiącu.

 

Peperomia polybotrya RAINDROP w doniczce produkcyjnej rozmiar 12 cm

 

Możesz dobrać do niej osłonkę z serii STANDARD, która idealnie podkreśli piękno tej rośliny.

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA  ROŚLIN. KLIKNIJ TUTAJ.

 

Waga2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA

Mogą Ci się spodobać