Na stanie

SANSEWIERIA Sansevieria Kirkii Friends XL (don 15 cm)

69,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Sansevieria Kirkii Friends czyli wężownica, to bezobsługowy sukulent do słońca i cienia.

 

Mniejsza roślina tej kolekcjonerskiej odmiany sansewierii dostępna jest pod tym linkiem (klik)

 

Ciemno zielone mięsiste liście z jasnymi prążkami tworzą zwartą kępę która nadaje Sansevieria Kirkiii Friends charakteru, zaś jej nietuzinkowy wygląd sprawia że jest idealnym, zielonym dodatkiem do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Sansewierie zyskały w ostatnich latach ogromną sławę, którą zawdzięczają swej urodzie i absolutnej bezproblemowości jeśli chodzi o jej uprawę. Co czyni z niej idealną roślinę dla każdego! Jesteś zabiegany? Masz tysiąc spraw na głowie, przez co zapominasz o podlewaniu kwiatów!? Żaden problem!! Wężownica magazynuje wodę w swych mięsistych liściach i kłączach, dzięki czemu bez problemu sobie poradzi gdy pozostawisz ją samą sobie.

 

Uprawa i pielęgnacja Sansevierii Kirkii Friends.

 

Wężownice zasilamy raz w miesiącu nawozem BIOHUMUS (klik) w okresie wegetacji od kwietnia do września. Pamiętamy jednak że przydomek „żelaznej rośliny” który zyskała dzięki swej odporności zobowiązuje i należy zachować umiar z wszelkiego rodzaju zabiegami pielęgnacyjnymi (nawożenie, podlewanie, przesadzanie). Jest rośliną, która kocha jasne stanowiska z rozproszonym światłem oraz świetnie rośnie w półcieniu, więc poradzi sobie praktycznie wszędzie. Jest idealną propozycją do łazienek bez okien! Pamiętamy jednak by po 2-3 tygodni zupełnej ciemności, przenosimy roślinę na pardę dni do jasnego miejsca z którego po okresie naświetlenia może wrócić z powrotem do cienia. Ważna by nie narażać korzeni na stały kontakt z wodą, dlatego pamiętamy o drenażu lub mieszamy przy przesadzaniu ziemie z piaskiem.

 

Sansevieria Kirkii Friends w doniczce o średnicy 15 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  40 cm.

Prezentowana doniczka ozdobna TERRA ma średnicę 20 cm i posiada otwór odpływowy na spodzie.

Doniczkę ozdobną TERRA można zakupić osobno pod tym linkiem (klik)

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

Waga 3 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROSLINA Z TERRA

Mogą Ci się spodobać