W produkcji

SCHISMATOGLOTIS Schismatoglottis Scortechinii Splash (don 10cm)

29,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Schismatoglottis Scortechinii Splash, kolekcjoner z mało spotykanej grupy roślin pochodzący z Borneo.

 

 

Schismatoglottis to roślina z rodziny obrazkowatych o urodziwych liściach. Swoim pokrojem Schismatoglottis przypomina marantowate i lubi podobne warunki uprawy.  Schismatoglottis zyskuje coraz większą popularność jako domowa roślina egzotyczna. Pochodzi z Borneo, Półwyspu Malezyjskiego, Sumatry i Tajlandii. Tam rośnie na dnie lasu deszczowego, dlatego dobrze radzi sobie w słabszych warunkach oświetleniowych. Schismatoglottis, będąc rośliną tropikalną, uwielbia wysoką wilgotność, więc bardzo dobrze poradzi sobie w środowisku podobnym do terrarium.

 

Jakie wymagania ma Schismatoglottis Scortechinii ?

ŚWIATŁO: jako roślina egzotyczna z dna lasu deszczowego, Schismatoglottis nie lubi bezpośredniego słońca. W domowych warunkach najlepiej będzie się czuł na jasnym stanowisku z rozproszonym światłem. Dobrze się sprawdzi wschodni parapet, gdzie delikatne poranne promienie słoneczne dostarczą odpowiednią dawkę światła nie powodując poparzeń. Schismatoglottis świetnie poradzi sobie również w ciemniejszym zakątku naszego domu.

TEMPERATURA: Schismatoglottis Wallichii jest rośliną ciepłolubną, jednak nasze mieszkania często spełniają jego wymagania temperaturowe, mieszczące się w zakresie 20 – 30 ºC. Do pełni szczęścia roślina potrzebuje dużo wilgoci. Warto ją regularnie spryskiwać miękką wodą zaś w pobliżu jej stanowiska ustawić nawilżacz powietrza.

PODŁOŻE I PODLEWANIE: Schismatoglottis powinien mieć stale wilgotne lecz przepuszczalne podłoże. Dobrze się sprawdzi uniwersalne podłoże (klik) rozluźnione perlitem (klik). Roślinę podlewamy mało i często, gdy górna warstwa gleby lekko przeschnie, nie dopuszczając jednak do przelania, gdyż korzenie mogą zacząć gnić.

 

 

Schismatoglottis Scortechinii w doniczce produkcyjnej  o średnicy 9 cm. 

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 9 cm

Mogą Ci się spodobać