SYNGONIUM GREY GHOST Zroślicha kolekcjonerska

149,90 149,92 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
SKU: Brak danych Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Syngonium Grey Ghost- unikatowa odmiana dla znawców roślin kolekcjonerskich.

 

 

Uwaga: zdjęcia przedstawiają konkretne sadzonki, wybierz Twoją roślinę w opcjach.

 

Syngonium Grey Ghost to kolekcjonerska odmiana, mało spotykana w sprzedaży. Głównym atutem rośliny jest kolor blaszki liściowej z nieregularnymi plamkami w kolorze ciemnej zieleni.

Syngonium to pnącze, którego ozdobą są osadzone na długich ogonkach strzałkowate liście. Kolekcjonerskie odmiany maja różne kształty i formy z różnorodnym wybarwieniem.

 

ŚWIATŁO: stanowisko od jasnego o rozproszonym świetle do nawet półcienistego. Im bardziej wybarwiona odmiana – tym więcej światła będzie potrzebować. Idealnym stanowiskiem jest ekspozycja wschodnia. Przy bardziej nasłonecznionych ekspozycjach należy odsunąć roślinę od okna  i zapewnić filtrowanie promieni słonecznych.

 

TEMPERATURA: pomimo zimowego wyglądu preferuje ciepłe środowisko, od minimum 18°C wzwyż. Źle znosi przeciągi oraz gwałtowne i spadki temperatur.

 

PODŁOŻE: podłoże powinno być zasobne, ale lekkie i przepuszczalne. Idealnie sprawdzi się mieszanina ziemi uniwersalnej z torfem, rozluźniona perlitem i włóknem kokosowym. MIESZANKA DO SYNGONIUM (klik) sprawdzi się idealnie.

Od wiosny do jesieni zasilamy raz na dwa tygodnie nawozimy biohumusem BIOHUMUS UNOIWERSALNY (klik) lub  nawozem do zielonych roślin zielonych ASTVIT (klik)

 

 PODLEWANIE: podlewamy umiarkowanie, miękką odstaną wodą, dopiero, gdy wierzchnia warstwa gleby przeschnie.

Jak każda roślina egzotyczna ceni wysoką wilgotność powietrza, dlatego najlepiej ustawić ją w pobliżu nawilżacza lub na tacy wypełnionej kamieniami i wodą. Zamiast przecierania liści woli wystawianie na deszcz lub płukanie pod prysznicem (uważając, aby nie zalać podłoża wodą)

 

SYNGONIUM GREY GHOST w doniczce produkcyjnej o średnicy 9 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczka ok 15 cm.

 

Waga 1 kg
NUMER ROŚLINY:

ROŚLINA NR 1, ROŚLINA NR 2

Mogą Ci się spodobać