W produkcji

SYNGONIUM KOLEKCJONERSKIE Trileaf Wonder podophyllum (don 14 cm)

69,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Syngonium Podophyllum Trileaf Wonder – osobliwe piękno w prostocie

Mniejsza roślina Syngonium Trileaf Wonder pod tym linkiem (klik)

 Ta oryginalna, osobliwa egzotyczna roślina jest dość rzadka, stanowi więc gratkę dla  kolekcjonerów. Pochodząca z Meksyku i Ameryki Środkowej, zyskała sobie przydomek „winorośli strzały” (arrowhead vine) ze względu na wydłużony i szpiczasty przypominający grot kształt liści. Soczyście zielone i błyszczące wyróżniają się charakterystyczną obramówką. W miarę dojrzewania liście rozpadają się na trzy płaty, stąd nazwa „Trileaf”.

Syngonium Podophyllum Trileaf  Wonder jest wytrzymała i mało problematyczna w uprawie, więc idealnie sprawdzi się również u mało doświadczonych amatorów roślin doniczkowych. Niech Was nie zmyli początkowy krzaczasty wygląd. Ta piękna roślina egzotyczna ma pokrój pnącza –  może więc rosnąć w swobodnym zwisie, ale do najlepszego wzrostu potrzebuje podpory, po której będzie mogła  piąć się z wdziękiem i w lekko chaotycznym, dzikim stylu. W warunkach domowych osiąga do 50 cm wysokości i przewiesza się nawet do jednego metra, więc wskazane może być jej podwieszanie za pomocą podpór np PALIK KOKOSOWY (klik) 

W przypadku hodowli w osłonce należy dbać o to, aby wewnątrz osłonki nie zalegała woda.

 

Czego potrzebuje Syngonium podczas uprawy?

ŚWIATŁA…Nie wymaga dużej ilości bezpośredniego światła, dobrze znosi zaciszne półcienie. Optymalne warunki to północna ekspozycja, ewentualnie wschodnia, ale nie na bezpośrednim słońcu. W przypadku ekspozycji południowo-zachodniej należy ustawić roślinę 1-2 metry od okna.

 TEMPERATURY….Dobrze znosi temperatury pokojowe, między 16 a 24°C, ale nie toleruje przeciągów.

PODŁOŻA…. Preferuje zasobne, dobrze przepuszczalne podłoże, idealnym będzie SPECJALISTYCZNA MIESZANKA DO SYNGONIUM (klik)

PODLEWANIA… Syngonium Podophyllum Trileaf  Wonder należy podlewać miękką wodą (odstaną, filtrowaną lub przegotowaną). Gleba powinna być wilgotna, ale należy unikać przelania lub rozmoczenia. Najlepiej podlewać umiarkowanie, gdy wierzchnia część gleby zaczyna podsychać. Zbyt suche powietrze będzie powodowało odbarwienia na liściach, dlatego warto zapewnić jej bliskość wody (nawilżacz, naczynie z wodą, ustawienie na tacy ze żwirkiem i wodą) lub regularne zraszanie. Przez cały okres wegetacyjny należy ją regularnie zasilać nawozami do roślin zielonych wysokiej jakości np BIOGARDENA Z AMINOKWASAMI (klik),  lub naturalnymi BIOHUMUSOWYMI (klik)

Syngonium Podophyllum Trileaf  Wonder w doniczce o średnicy 14 cm. Długość pędów ok 30 cm.

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

Waga 2 kg
OPCJA :

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm

Mogą Ci się spodobać