Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

ALOKAZJA RED SECRET Alocasia CUPREA (don 11cm)

59,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Karminowy kolekcjoner z grupy Alocasia Cuprea 'Red Secret’.

 

Alocasia 'Red Secret’ to niezwykle rzadka i absolutnie bezkonkurencyjna w swoim oryginalnym pięknie Alocasia ‘Red Secret’ to kolekcjonerska roślina egzotyczna, obok której nie da się przejść obojętnie. Wyróżnia się na tle innych roślin oryginalnym, dramatycznym wyglądem: na końcach długich mięsistych pędów osadzone są okazałe owalne liście, które zachwycają niezwykłym kolorem! Młode liście mają ciemnozielone, niemal czarne ubarwienie, które wraz ze wzrostem zmienia się: od najgłębszej zieleni u nasady poprzez czekoladowo-zielony, aż po intrygujący, metaliczny fiolet. Z kolei od spodu blaszka liścia na odcień szlachetnego burgundu. Liście są mięsiste, owalne i skierowane do dołu, dzięki czemu możemy w pełni cieszyć się ich oryginalnym pięknem. Głęboko żłobione nerwami lśnią tak intensywnie, że ta piękna roślina nazywana jest „Rośliną Lustrzaną” lub „Diamentem wśród Alokazji”. Z kolei kształt liści zapewnił jej czuły przydomek „Ucho słonia”, podobnie jak Alokazji Venti . Co ciekawe – w swoim naturalnym środowisku, czyli w tropikalnych lasach Borneo i Malezji, potrafi przerosną słonia, osiągając nawet do 4 metrów wysokości. W warunkach domowych osiąga kilkakrotnie niższą wysokość, od 60 cm do maksymalnie metra, a jako roślinie wolnego wzrostu zajmie jej to trochę czasu. Ma pokrój krzaczasty, zwarty, kompaktowy.

 

Niezwykle efektowna, oszałamiająco piękna roślina, która sama w sobie stanowi oryginalną ozdobę wnętrza. Ze względu na jej rzadko spotykane piękno i ograniczoną dostępność można śmiało nazwać mrocznym przedmiotem pożądania wśród kolekcjonerów.

 

Jakie warunki musisz zapewnić roślinom z grupy Alokazja Cuprea „czerwony sekret” ?

ŚWIATŁO: stanowisko jasne, z dużą ilością rozproszonego światła. Należy jednak unikać pełnego, bezpośredniego słońca, gdyż może prowadzić o oparzeń liści.

TEMPERATURA: lubi stabilne temperatury. Najlepiej będzie się czuła pomiędzy 18 a 21°C.

Nie najlepiej znosi zmiany stanowiska, należy chronić ją od przeciągów.

PODŁOŻE: torfowe, przepuszczalne i dobrze zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Najlepiej skorzystać z gotowej mieszanki dla alokazji.

W okresie wegetacyjnym, od wiosny do jesieni, zaleca się zasilać alokazję raz na trzy tygodnie naturalnym wieloskładnikowym nawozem do roślin o ozdobnych liściach. Idealny będzie naturalny i tani nawóz ASTVIT (klik)

Podłoże do alokazji dostępne tutaj (klik)

PODLEWANIE: podlewamy regularnie, acz umiarkowanie, dwa razy w tygodniu, odstaną miękką wodą. Natomiast w przypadku tej odmiany kluczowe jest nawilżenie. Najlepiej zapewnić roślinie bliskość zraszacza, ustawić ją na podstawkach wypełnionych mokrym perlitem lub regularnie zraszać miękką wodą. W przeciwnym razie końcówki liści zaczną przysychać i żółknąć. Zimą zaleca się znacznie ograniczyć podlewanie. nie należy jednak rezygnować z nawilżenia.

Alocasia cuprea 'Red Secret’ w doniczce produkcyjnej rozmiar 11 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 30 cm.

 

Waga 1,5 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE O ŚREDNICY 11 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać