W produkcji

CTENANTHE GREYSTAR Ctenanthe oppenheimiana XL

59,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Duża odmiana Ctenanthe Greystar jest niezwykle łatwą w uprawie i wdzięczną rośliną o sporych rozmiarach.

 

Do kolekcji możesz dobrać równie ciekawą Ctenanthe Compactstar (klik)

 

Odmiany te pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej, gdzie mają dostęp do wilgotnego powietrza, więc będą wdzięczne za okresowe zraszanie liści.
Rośliny tych odmian zmieniają położenie liści nocą, co jest bardzo dużym walorem dekoracyjnym. Ruch liści można zauważyć w godzinach wieczornych i jest charakterystyczny dla tej grupy roślin domowych. Ctenanthe nie maja dużych wymagań w uprawie, a spory rozmiar doniczki tej rośliny gwarantuje prawidłowy wzrost przez okres kilku miesięcy bez przesadzania.
Odmiana Greystar dorasta do 100 cm wysokości, a ich wyjątkowy szaro-zielony kolor liści świetnie kontrastuje z nowoczesnymi wnętrzami. Rośliny te posiadają zdolność oczyszczania powietrza ,co jest przydatne w okresie zimowym.

 

Uprawa i pielęgnacja Ctenanthe oppenheimiana :

 

ŚWIATŁO: preferuje światło rozproszone lub półcieniste. Ekspozycja na zbyt mocne słońce może prowadzić do uszkodzeń i przebarwień liści.  Z kolei zbyt mało światła powoduje że rośliny mają ograniczony wzrost.

 

TEMPERATURA: przeciętna temperatura naszych mieszkań:  18 – 25°C sprawdzi się idealnie.

Natomiast źle znosi przeciągi i spadek temperatury poniżej 15 st C.

 

PODŁOŻE: preferuje dobrze przepuszczalne, luźne podłoże, bogate w materię organiczną. Ziemię uniwersalną należy rozluźnić perlitem, korą czy chipsami kokosowymi, lub skorzystać z gotowej mieszanki dedykowanej roślinom marantowatycm. SPECJALISTYCZNE PODŁOŻE DO MARANTOWATYCH (klik)

Od wiosny do jesieni poleca się zasilać roślinę 1 x w miesiącu nawozem do zielonych roślin doniczkowych z naturalnym BIOHUMUSEM. (klik).

Polecamy nawóz z aminokwasami BIoGardena INTERWENCYJNA (klik)

 

PODLEWANIE: roślinę należy podlewać miękką wodą kilka razy w tygodniu. Woda nie może zalegać na spodzie doniczki. Ctenanthe lubi podwyższoną wilgotność, dlatego warto ustawić donicę w pobliżu nawilżacza lub na tacy wypełnionej kamieniami i wodą, regularne zraszać wodą, a liście przecierać miękką wilgotną szmatką.

 

 

Ctenanthe oppenheimiana Greystar w dużej doniczce produkcyjnej o średnicy 17cm. Wysokość rośliny z doniczką to 50 cm

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

Waga2 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ ROZMIAR 17 cm

Mogą Ci się spodobać