Na stanie

MARANTA SILVER BAND Kolekcjoner (don 12cm)

59,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Srebrzysto-prążkowana Elegancja: Odkryj Urok Maranty Silver Band, Rośliny Modlitewnej z Ameryki Środkowej.

Maranta Silver Band, znana również jako Maranta leuconeura 'Silver Band’, to roślina doniczkowa pochodząca z Ameryki Środkowej. Jej charakterystyczną cechą są piękne, srebrzysto-prążkowane liście. Roślina ta jest często uprawiana ze względu na swój atrakcyjny wygląd i łatwość pielęgnacji.

Liście Maranty Silver Band są jasnozielone z srebrzystymi pasami, co nadaje im unikalny wygląd. Roślina ta jest często nazywana „rośliną modlitwy” ze względu na zwyczaj składania liści w nocy, co nadaje jej dodatkowy urok.

 

Jakie wymagania maja rośliny domowe z grupy maranta ” Silver Band”?

ŚWIATŁO : Maranta Silver Band najlepiej czuje się w miejscach jasnych z rozproszonym światłem, najlepszym stanowiskiem jest parapet oświetlony słońcem z samego rana do południa.

PODŁOŻE: Jeżeli zdecydujesz się na przesadzenie maranty użyj mieszanki podłoża kwaśnego 30 % , substratu torfowego 30 %, perlitu 20 % oraz podłoża kokosowego w ilości 20 %. Roślina lubi stałą wilgotność gleby, ale nie należy jej przelewać, aby woda nie zalegała w glebie. Marantowate lubią zraszanie liści, a wysoka wilgotność jest jej naturalnym środowiskiem.

NAWOŻENIE: Roślina doniczkowa ma nieduże wymagania nawozowe ale powinniśmy w okresie wegetacyjnym od marca do września nawozić ją organicznymi nawozami płynnymi w połowie dawki, a jednym z najlepszych jest BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik).

Maranta Silver Band to roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm.

 

Waga 3 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce o średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać