Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Pozostało tylko: 1

FIKUS AMSTEL KING Ficus binnendijkii XL 100cm!!

129,90 

Pozostało tylko: 1

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Ficus binnendijkii Amstel King – wyjątkowe, podłużne liście tworzą niezwykły efekt

 

 

Fikus Amstel King rośnie głównie w tropikalnych regionach Azji, Afryki i Ameryki Południowej, ale można go również spotkać w innych częściach świata, takich jak Australia i Morze Śródziemne.

To niewielkie, wiecznie zielone drzewo wyróżnia się spośród innych figowców oryginalnym kształtem liści. Podłużne, lancetowate, gęsto osadzone liście mają skórzastą fakturę, są mocne i błyszczące o ładnej intensywnej zielonej barwie. Mogą dorastać do 24 cm długości. Młode pędy są dosyć wiotkie i wraz z liśćmi wybarwiają się na brązowo, co nadaje atrakcyjności całej roślinie.

 

Fikus Amstel King o wzniesionym pokroju, w warunkach domowych dorasta do 3 m wysokości. Jest rośliną łatwą w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a dzięki lekko 'płaczącemu’ wyglądowi stanowi ozdobę w każdego zakątka mieszkania lub biura.

 

 

Jak pielęgnować Fikusa Amstel King ?

 

 

STANOWISKO: Preferuje jasne, pośrednie światło, ale może tolerować półcień oraz wczesnoporanne słońce. Bezpośrednie, południowe światło słoneczne może przypalić liście. Jest mniej podatny na gubienie liści podczas zmiany stanowiska.

 

PODLEWANIE: Gleba powinna być stale lekko wilgotna. Podlewamy gdy górna warstwa zaczyna lekko przesychać. Należy uważać na przelanie, które może doprowadzić do opadania liści i gnicia korzeni.

 

PODŁOŻE: bogate a przede wszystkim dobrze zdrenowane, napowietrzone, rozluźnione perlitem lub chipsami kokosowymi. W okresie wegetacji dobrze zasilać roślinę raz/dwa razy w miesiącu odżywką do roślin zielonych BIOHUMUS (klik)

 

TEMPERATURA: Fikus Amstel King dobrze się czuje w przeciętnych temperaturach panujących w naszych mieszkaniach. Należy unikać zimnych przeciągów. Optymalny dla niego zakres temperatur to 16 – 24° C.

 

Ficus binnendijkii Amstel King w doniczce produkcyjnej  o średnicy 17 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 100 cm .

Waga 3 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 17 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać