W produkcji

FILODENDRON BURGUNDY PRINCESS Philodendron

89,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Philodendron Burgundy Princess – kolekcjonerska Burgundowa Księżniczka wkracza na salony

 

 

Philodendron Burgundy Princess czyli Burgundowa Księżniczka to odważna wariacja na temat słynnej Pink Princess czyli Różowej Księżniczki. Burgundowa Księżniczka zachwyca niespotykanym, oryginalnym ubarwieniem liści przybierając barwy od burgundu młodych liści do ciemnej zieleni gdy osiągną dojrzałość z pojawiającymi się nieregularnie wariegacjami w postaci drobnych białych lub różowych plamek. Wariegacje u Burgundowej Księżniczki występują raczej rzadko i mogą w ogóle się nie pojawiać.

 

Philodendron Burgundy Princess jest pnączem o gęstym pokroju więc świetnie będzie się prezentować się zarówno puszczona luzem, jak i poprowadzona po kokosowym (klik) lub bambusowym paliku (klik)

 

Jest to niezwykle rzadko spotykana odmiana kolekcjonerska.

 

 

Jakie wymagania ma Philodendron Burgundy Princess ?

 

Philodendron Burgundy Princess preferuje stanowiska o świetle rozproszonym lub delikatnym półcieniu. Należy unikać bezpośredniego słońca, które może poparzyć liście. Zbyt mała ilość światła może wpłynąć niekorzystnie na wzrost oraz wybarwienie liści. Burgundowa Księżniczka najlepiej czuje się w temperaturach pokojowych ( 18 – 25°C), zaś spadek poniżej 14°C może poważnie zaszkodzić roślinie. Jak na prawdziwą księżniczkę przystało Burgundy Princess nie lubi przeciągów.

 

Podłoże dla Księżniczki powinno być bogate w materię organiczną, luźne, dobrze przepuszczalne i zdrenowane.

 

Burgundowa Księżniczka nie lubi również zbyt wilgotnej gleby. Lepiej znosi lekkie przesuszenie niż przelanie, dlatego podlewamy miękką wodą dopiero gdy wierzchnia warstwa przeschnie.  W okresie wegetacyjnym, czyli do wiosny do jesieni Księżniczka lubi być dokarmiana. Raz na dwa tygodnie można zasilać nawozem do zielonych roślin doniczkowych. My polecamy organiczny nawóz ASTVIT (klik) lub  BIOGARDENA (klik) o zrównoważonych składnikach.

 

Burgundowa Księżniczka lubi wysoką wilgotność powietrza na poziomie ok. 60- 70%. Aby zapewnić jej takie warunki warto ustawić donicę w pobliżu nawilżacza powietrza lub na tacy wypełnionej kamieniami i wodą, regularne zraszać miękką wodą, a liście przecierać miękką wilgotną ściereczką aby Burgundowa Księżniczka zawsze zachwycała iście książęcym blaskiem.

 

 

 Philodendron Burgundy Princess Red w  doniczce o średnicy 14cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

Waga 1 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ średnicy 14 cm

Mogą Ci się spodobać